Zdecydowanie warto uczyć się języków obcych, choćby biorąc pod uwagę fascynującą przygodę, dzięki, której poznajemy dany obszar kulturowy, obyczaje, wierzenia, kulturę czy historię. Znajomość języków to także dużo większa szansa na znalezienie lepszej posady. Według różnych, niezależnych badań wzrasta w Polsce odsetek ludzi mogących się pochwalić znajomością chociaż jednego języka obcego. Pośród młodych zdecydowana większość osób dobrze mówi po angielsku, wśród starszych na pierwszym miejscu jest język naszych sąsiadów ze wschodu.

książki do nauki ukraińskiego

Autor: Photocapy
Źródło: http://www.flickr.com

Wyniki te nie zaskakują. Rosyjski był jedynym słusznym językiem za komuny. W szkołach panował niepodzielnie, wielu z tego powodu ma teraz wstręt do naszego wschodniego sąsiada . Wraz z kapitalizmem zawitał do Polski język angielski i szybko zdobył nowe rejony. Obecnie wielu młodych ludzi, właściwie nawet – wszyscy znają ten język, ale trzeba przyznać, że czasem wygląda to lepiej, czasem gorzej.

Nie zwlekaj – naciśnij ten link fototapety kosmos i raduj się opublikowanymi tam świeżymi tekstami. Na pewno pogłębią one Twoją znajomość rzeczy na ten temat.

Niemniej, poprzez znanie tego języka łatwiej się nam podróżuje, poznaje nowych ludzi, jesteśmy bardziej obywatelami tego świata i mamy zdecydowanie mniej kompleksów.

Wraz z nastaniem nowych czasów pojawiły się także inne języki (ucz się języków obcych). Opróćz angielskiego najczęściej uczono niemieckiego i francuskiego. Oba te języki są bardzo potrzebne, Niemcy to przecież nasz silny sąsiad, główny partner handlowy, jedna z największych gospodarek świata.

Nasz tekst wydaje się być ciekawy? Masz ochotę na więcej wątki? Zatem nie ociągaj się i klikaj obrazy na szkle w poniższy link.

Francja jest również silnym krajem, francuski tymczasem o jeden z najważniejszych języków Unii Europejskiej. W niektórych szkołach uczono również włoskiego i hiszpańskiego, a w obecnych czasach wróciła moda na rosyjski. Młode pokolenie już nie pamięta czasów, gdy język wschodnich sąsiadów był wpychany do głów na siłę więc nie nie mają oporów, by zacząć się go uczyć.

Jedno jest niezmienne, nauka języków, czy to ze słowników, z rozmów, z książek czy z innych źródeł jest niezwykle przydatna, jednakowoż bardzo wzbogaca . Warto nawet wyjść poza schemat i nauczyć się języka mało popularnego. Nauka języków afroazjatyckich (choć mierna dostępność pomocy naukowych: słowników i podręczników) czy nauka języka wietnamskiego (choćby podstawowych słówek ze słownika – oferta nauki wietnamskiego) to ciekawy pomysł, który może przynieść nam korzyści.