Sporo ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że niesamowicie ważną rolę w czasie koncertu oraz przeróżnego typu wystąpień na scenie spełnia światło. To właśnie od niego zależy czy wszyscy artyści będą odpowiednio oświetleni, jak i także zależy od tego także to, czy widzowie będą cały czas przywoływani na tą scenę, czy będą uciekali wzrokiem gdzieś na bok, bo światła na scenie będą na przykład zbyt ostre i okaże się, że nie są w stanie patrzeć na estradę.

Takie oświetlenie jest bardzo ważneKiedy zastanowimy się nad tym, jak sporo żarówek, lamp i kabli, składa się na oświetlenie sceniczne, to z pewnością będziemy pełni zachwytu dla ludzi, którzy się tym trudnią. Szczególnie iż warto niesamowicie uważnie rozłożyć każdą lampę, tak aby oświetlała ona to, co musi oświetlać. W dodatku jeszcze trzeba tu zaznaczyć, iż taka scenografia eventowa i imprezy (zobacz następna strona) koncertów, często w znacznej ilości zależy właśnie od oświetlenia.

Czy wiesz, że więcej znajdziesz w linku? To naturalnie pokrewna problematyka, zatem z pewnością także głęboko Cię zaabsorbuje!

W właściwej chwili na odpowiednią osobę musi paść konkretny kolor światła, tak by podkreślić spokój danej sceny, lub udowodnić jak niebezpieczne jest to, co aktorzy przedstawiają w danej chwili. Jeżeli oświetlenie nie zadziała, lub pojawi się z opóźnieniem, to ma szanse się okazać, że umknie calutki ten niesamowity efekt.

koncert

Autor: rufus
Źródło: http://www.flickr.com

Kolorowe światła to podstawaJeżeli jesteśmy na koncercie, to jesteśmy zahipnotyzowani nie tylko samodzielną muzyką, która jest grana, lecz także oraz calutką otoczką, która ma miejsce na scenie. Tym jak pojawiają się różne snopy światła, jak raz przecinają scenę oświetlając muzyków, a kolejnym razem mkną po tłumie.

Oświetlenie koncertowe powinno być na ruchomych lampy, tak by czasami nie świeciło ciągle w jedno miejsce, bo wtenczas nie będzie oferowało takiego niesamowitego wrażenia.
W dodatku także warto tu wiedzieć, iż takie oświetlenie wymagania niesamowitej czujności operatorów, tak by w odpowiedniej chwili się zjawiało i by w właściwej chwili świeciło w ściśle określone miejsce.
Odpowiedzialność za oświetlenie jest bardzo spora
Z pewnością trzeba zaznaczyć, iż odpowiedzialność za oświetlenie jest bardzo wielka, bo niesamowicie sporo od niego zależy. Zwłaszcza jeśli za jego wsparciem pragniemy podkreślić to co dzieje się na scenie, to co chcą nam przekazać muzycy albo artyści. Jakby nie było, z pewnością warto tu myśleć o tym, w jaki sposób można jeszcze to oświetlenie poprawić.