Nie masz pomysłu jak zapełnić weekend? Chcesz gdzieś wyjechać za miasto, może pochodzić po górach, niestety prognozy pogody wykluczają twoje ambitne zapędy. Więc co ci pozostaje? Zostanie w domu, bezsensowne i bezcelowe oglądanie telewizji? Lepiej nie tracić na to czasu. Mamy lepszy zestaw propozycji!

Książka nie gryzie, to pierwsza rzecz, która przychodzi mi do głowy, w momencie gdy pomyślę, jak ludzie reagują na spędzenie czasu z książką.

Kiedy przekonasz się, że przydatne okazałyby się dodatkowe treści na prezentowany temat, to kliknij ten link oraz sprawdź również pozostałe wiadomości (https://scenariuszzycia.pl/).

Faktycznie, czytelnictwo z roku na rok spada, książki sprzedają się

Zestaw kinomaniaka

Autor: thierry ehrmann
Źródło: http://www.flickr.com

słabo, z tego powodu tendencja nie usposabia pozytywnie. Ale wciągająca książka to świetny pochłaniacz czasu. Nieważne, jaka to będzie lektura, „dobra” to pojęcie subiektywne, istotne, żeby się tobie podobała. Możesz być pewny, że tak zagospodarowany czas da ci więcej dobrego aniżeli kolejne godziny przed migającym ekranem, w którym wieje nudą i beznadzieją.

Ludzie w kinie

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli już jednak nie jesteś w stanie obejść się bez telewizji to włącz… komputer. No przecież, w Sieci masz zdecydowanie większy wybór interesujących materiałów niż w telewizji. Ostatnio często rekomendowaną rozrywką są seriale. Bardzo wciągają, a czasu na nie zawsze jest za mało, więc warto spożytkować czas, który i tak nie wiesz, jak zapełnić. Do wyboru jest bardzo dużo pozycji: serial przygodowy, serial romans (wciągający serial romans), a może dajmy na to coś z serii serial science fiction albo serial sensacyjny (serial science fiction). Myślę, iż trudno będzie wybrać, jednak mimo to dobrze się na coś zdecydować.

Ciekawą propozycją będzie także spędzenie trochę czasu w kuchni, ale nie tak, żeby coś wziąć z lodówki i wrócić przed ekran telewizora, wskazany jest dłuższy pobyt w tym miejscu, żeby przygotować coś wyjątkowego. Z jednej strony masz zorganizowaną pewną część dnia, pichcisz coś wytrwale, z następnej strony, później z przyjemnością osobiście możesz ocenić rezultaty swojego wysiłku. Dobrze smakuje, jednak mogłoby być znacznie lepsze? To nieważne, bo ważne są chęci i nowe doświadczenia. Taki sposób na weekendową aktywność nie jest też na pewno wskazany jedynie dla kobiet, przecież na kuchennych drzwiach nie ma napisu: „tylko dla Pań”. Tak więc nie krępuj się, dowiedz się, jakie będą efekty twojej pracy, a jednocześnie wypełnij wolny czas czymś produktywnym, co zapewni ci ciekawe doświadczenia oraz inne niż co dzień poczucie, że robisz coś nie dlatego że musisz, ale dlatego że chcesz.