Są te branże, które niejako się zwijają – bo weźmy choćby pod uwagę szewca, ale są również profesje, których przedstawiciele niemal na 100% nie muszą obawiać się o swoją przyszłość. Przykładowo informatycy! Czyli sensownie myślący młody człowiek, który póki co nie ma wyklarowanych planów na przyszłość, bez najmniejszego cienia wątpliwości musi wiedzieć, że prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest bycie informatykiem. Choć naturalnie nie takim, który pracuje w sklepie bądź w szkole. To akurat średnio się opłaca. Ale już przykładowo solidny programista może korzystnie zarobić!

W bardzo dużym błędzie jest taki osobnik, który twierdzi, że programistów jest obecnie za wielu. Ciągle nietrudno dostrzec dużo wakatów w porządnych firmach prowadzących działalność w IT, a więc jeżeli będzie się solidnym specjalistą, będzie się miało niezłe życie zawodowe. Choć zasadniczo nie można rzec, iż to w dosłownie każdym przypadku coś opłacalnego. Głównie rozchodzi się o to, że nikt nie powiedział, iż definitywnie każdy ma okazję być bardzo dobrym programistą – nawet takim mocno standardowym.

Jednak skoro studia podyplomowe informatyka są aktualnie jednymi z najmodniejszych, to generalnie można odnieść chyba sukces. W Polsce, ale także za granicą. W Niemczech albo UK informatycy zarabiają niezłe pieniądze. Generalnie to w tym momencie jedna z lepiej zarabiających grup społecznych. Żadne zdziwienie, bo w końcu nieustannie wzrasta znaczenie IT w świecie.

komputer

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Warto wiedzieć, że w żadnym razie brak ukończonych studiów nie skreśla nas, lecz generalnie im konkretniejsze wykształcenie, tym lepiej dla nas. I z tego powodu studia wyższe (studia wyższe na wste) są dla pewnie już trochę doświadczonych programistów doskonałym rozwiązaniem. Łódź albo Lublin – tych miejsc, gdzie możemy uczyć się programowania, chociaż przecież nie tylko, jest u nas niemało. W takim razie takie osoby, które rozmyślają na serio co tu dalej robić ze swoim życiem bez dwóch zdań muszą wziąć w rachubę IT. Chociaż oczywiście całkowita noga w tego typu tematach zapewne nie poradzi sobie. O tym również należy pamiętać. Nie każdy może być informatykiem! No takie są realia.