Jedną z niezwykle powszechnych technik nauki języków obcychfiszki. Angielski, niemiecki, francuski, hiszpański – niezależnie od wybranego języka, uczenie się nowych terminów jest dzięki nim dużo szybsze i łatwiejsze.

Co to są fiszki? To nieduże kartoniki, na których z jednej strony mieści się hasło w języku obcym, po drugiej natomiast – w języku polskim. Samo słowo „fiszka” jest zapożyczone z języka francuskiego. Współcześnie fiszki są sprzedawane tak naprawdę wszędzie. Można nabyć je w sklepach, zamówić w sieci, jednakże warto jest również stworzyć je osobiście, przez to jeszcze szybciej zapamiętamy nowe wyrazy. Jakie atuty ma nauka z fiszek?

Nade wszystko fiszki są efektywne.

ksiązki

Autor: Bill Smith
Źródło: http://www.flickr.com

Nie da się zaprzeczyć, że zapewniają one pożądane wyniki. Są właściwe zarówno dla ludzi dorosłych, jak też dla dzieci, dla których nauka z fiszkami może stać się doskonałą zabawą. Należy tylko zaplanować zawody, a maluchy przyswoją sobie nowe wyrazy w mgnieniu oka. Zabawa ma dużo większe walory edukacyjne, aniżeli samotne siedzenie z książką i tzw. „zakuwanie”. Co poza tym?

Fiszki można wziąć ze sobą wszędzie. Są niewielkie, zatem nie zajmują miejsca. Dobrze się z nich uczyć w drodze do domu – jeżeli podróżujemy środkiem komunikacji miejskiej, podczas przerwy lub nawet przypomnieć sobie nowe słowa przed zaśnięciem. Są praktyczne i poręczne. Można je nosić zawsze przy sobie, albowiem zmieszczą się nawet w kieszeniach spodni. Wspomniane powyżej własnoręczne sporządzanie fiszek to też ewidentna zaleta zapamiętywania w ten sposób słownictwa. Co więcej, fiszki z angielskim słownictwem mogą zawierać nie tylko same hasła, ale także zdania je wykorzystujące bądź całe wyrażenia. Zależy to od naszej inwencji twórczej lub materiałów oferowanych przez sklepy.

W teraźniejszych czasach fiszki zaczęły także podbijać internet. Istnieje dużo serwisów edukacyjnych, które mają aplikacje z zastosowaniem fiszek online w zamian za bezpłatne zarejestrowanie się na danej stronie internetowej. Dobrze jest sprawdzić obie metody i zweryfikować, która jest dla nas właściwsza. Pamiętajmy, że nauka języków może być przyjazna, a ich znajomość jest bez wątpliwości niezwykle pożyteczna, zarówno w pracy, jak i podczas urlopu, kiedy coraz częściej wybieramy zagraniczne miejsca.