Przez lata ludzie opanowali bardzo wiele rozmaitych sposobów i technik służących poprawie funkcjonowania, jak również uproszczeniu różnych procesów. Dotyczy to również procesów odbywających się w zakładach pracy. Jeżeli chodzi o przemysł, to różnorodne sposoby ulepszania i ułatwiania zaczęto wprowadzać na szeroką skalę w ubiegłym wieku. Łączy się to rzecz jasna z dynamicznym rozwojem technologii, a także przemianami zachodzącymi w społecznościach.

Konferencja Sanitec KOŁO 03.03.2011r. Sąd konkursowy

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO

Po czasie coraz większa liczba ludzi zainteresowała się przedsiębiorczością, często z uwagi na pragnienie prowadzenia własnej firmy. Obecnie ludzie dysponują duża liczbą pomysłów, za pomocą których możliwe jest ulepszanie i przyspieszanie różnych procesów. W tym aspekcie ważna jest także eliminacja pomyłek, przede wszystkim o charakterze profilaktycznym. Należy zatem dbać o to, by błędy się nie pojawiały. Pojęciem bezpośrednio połączonym z tego typu sposobami jest „six sigma” czytaj dalej na .

Czym jest six sigma?

Metoda nazywana six sigma w największym skrócie oznacza otrzymywanie jak najkorzystniejszych wyników, który to rezultat otrzymuje się na drodze wyeliminowania różnorodnych uchybień – . Technika ta znajduje zastosowanie między innymi w produkcji, gdzie unikanie różnego rodzaju usterek jest bardzo istotne. Zwolennicy przedstawionej metody są zdania, że firma, która ją posiada, funkcjonuje na całkowicie innych zasadach niż pozostałe firmy, działa znacznie sprawniej, a co najważniejsze – efektywniej. A skuteczność jest bardzo ważnym aspektem każdej działalności, warunkiem, do którego należy zawsze dążyć.

Konieczność szkoleń

W każdej dziedzinie życia dobrze jest dążyć do doskonałości. Zarządzanie przedsiębiorstwem jest taką dziedziną, w której potrzeba ta jest szczególna. Kursy te są bardzo pożyteczne zarówno dla zwykłych pracowników, jak i dla ich zwierzchników. Każdy może bowiem nauczyć się na nich czegoś pożytecznego, rzecz jasna o ile bierze się udział w szkoleniach skierowanych do odpowiedniej grupy. Szkolenia six sigma są tym typem, który przeznaczony jest typowo dla kadry kierowniczej, od której bardzo dużo w przedsiębiorstwie zależy. Takie kursy pozwolą na uzyskanie optymalnych rezultatów w firmie, w ten sposób możliwe będzie podwyższenie jej rangi.