Popularna sentencja mówi nam, że nauka to potęgi klucz i nie można nie przytaknąć. W jaki sposób jednak zdobywamy ową wiedzę? Dzięki książkom przede wszystkim, które kształtują, przekazują informacje, rozwijają rozum, wskazują wartości w życiu. Warto zainwestować w samorozwój czytając książki. Sądzę, że nie muszę nakłaniać do tego ludzi, którzy rozumieją jakie to ważne, ale chciałbym przekonać, choćby jednego niedowiarka.

Autor: HONDA
Zwykły przeciwnik czytania myśli, że w książkach nie (więcej info) znajdzie nic interesującego. Standardowe myślenie w takiej sytuacji to pewność, iż szkoda tracić dzień na czytanie. Innym argumentem jest zdanie, iż literatura to wiedza teoretyczna, natomiast istotna jest praktyka. W końcu trzeci argument bazuje na przekonaniu, że i tak się wszystkich książek nie przeczyta, dlatego szkoda na to czasu i wysiłku. Jestem w stanie podać jeszcze całe mnóstwo innych przyczyn typu cena, czas czy dostępność, lecz nie będziemy tutaj mnożyć przykładów, gdyż nie dojdziemy do meritum sprawy.

Trzeba zacząć od zakwestionowania pierwszego argumentu: szkoda czasu na książki. Ustosunkowując się do tej opinii zawsze staram się dowiedzieć, więc na jakie czynności dana osoba przeznacza ten swój wartościowy czas. Padają odpowiedzi, że na pracę, szkołę, potomstwo, małżonka, oglądanie seriali, spanie i tak dalej. Okej, wszystkie te rzeczy są ważne, lecz czytania jako takiego nie możemy odbierać jako stratę czasu! To jest główny punkt od którego trzeba zacząć. To tak jakbyśmy twierdzili, iż nie chcemy tracić czasu na oddychanie. Czytanie to umiejętność która wyróżnia ludzi, żadne zwierzę nie jest do tego zdolne, podobnie jest z mową, musimy to wykorzystywać, aby stawać się lepszymi ludźmi.

Druga opinia: praktyka, nie teoria. To brzmi jakby jedno i drugie się wykluczało. A nie od dziś wiadomo, że nie ma praktyki bez teorii. Jeśli chcesz związać swoją przyszłość z motoryzacją i chciałbyś być mechanikiem to, oprócz uczenia się w warsztacie, co robisz dodatkowo? No właśnie, czytasz poradniki – samochody, jak również najnowsze książki o motocyklach samochodach i bierzesz z nich potrzebną ci wiedzę.

Trzeci argument jest najbardziej powalający: i tak się wszystkiego nie przeczyta.

Czy nasz tekst wywarł na Tobie pozytywne wrażenie? Wejdź więc na naszą nową stronę – tam można zobaczyć również (https://www.hurtopony.pl/opony-do-samochodu/audi) następne świetne fakty.

Lecz przecież nikt ci nie każe wszystkiego czytać. Jeśli jesteś nad Bałtykiem i wchodzisz do niego to musisz od razu popłynąć do Szwecji? Absurd. Tak samo jest z czytaniem, nie musisz stać się nagle starcem z długą brodą i pokaźną biblioteką, czytaj to, co leży w kręgu twoich zainteresowań, nawet mogą to być najprostsze historie.