Okres jesieni oraz zimy to pora, kiedy nietrudno jest zachorować. Opuszczamy ciepły dom, a na zewnątrz czekają na nas deszcz, wiatr, śnieg oraz mróz. Nic miłego, szczególnie gdy nasze ubranie jest za cienkie i bezustannie przechodzą nas zimne dreszcze.

Lekarstwo

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli spieszymy się i nie wrócimy się, by zmienić ciuchy na grubsze, ekspresowo możemy dostać kataru lub bólu gardła, co przymusi nas do zakupienia lekarstw, ponieważ nie na każdego działają naturalne sposoby. Co w takim razie może wesprzeć nas w walce z chorobą?

Z pewnością są to lekarstwa, które obniżają gorączkę. Gorączka niebywale często towarzyszy nam w pierwszej fazie przeziębienia, rozbijając nasz organizm. Pod żadnym pozorem nie można brać kilku dawek lekarstw, albowiem przez takie działania doprowadzimy jedynie do groźnych uszkodzeń przewodu pokarmowego. Należy odczekać czas wskazany na ulotce, a dopiero później przyjąć kolejną dawkę. W międzyczasie dobrze jest położyć się do łóżka, aby pomóc sobie stosując chłodne okłady. Jeśli nie mamy gorączki, ale męczy nas katar, przydadzą się tabletki bądź krople odblokowujące nozdrza. Można ich używać maksymalnie przez tydzień, by nie naruszyć delikatnej śluzówki nosa. W dokuczliwym kaszlu zaś

Tabletki

Autor: Damian Gadal
Źródło: http://www.flickr.com

pomogą nam syropy. Są 2 typy kaszlu – kaszel suchy oraz kaszel mokry. W aptece można znaleźć syropy, które hamują kasłanie, albo ułatwiają usuwanie wydzieliny. Nie można doprowadzać do tego, by zalegała w oskrzelach, gdyż jest to idealne środowisko do rozwoju bakterii. Nie można także zapomnieć o lekarstwach przeciwbólowych, albowiem wiele osób podczas przeziębienia odczuwa bóle mięśni i stawów.

Jeśli czosnek, miód oraz ciepłe mleko nie dają ci wyjść z zaziębienia, pójdź do apteki albo do lekarza, który przepisze ci odpowiednie leki. Im szybciej wdrożysz leczenie, tym szybciej powrócisz do pełni sił. Warto też wziąć coś na odporność, by znowu nie martwić się chorymi zatokami albo chrypką, jakie mogą znacząco uprzykrzyć codzienne funkcjonowanie i sprawić, iż jedyne, na co mamy chęć, to zostać w domu pod ciepłą kołdrą. Dużo korzystniej jest odpocząć z kieliszkiem wina w ręku, niż z termometrem w ustach, więc dbajmy o siebie, aby szerokim łukiem ominąć wszelkie dolegliwości.