warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/jazz-blues.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Literatura muzyczna

Czy owa nowość w rynku księgarskim jak E-book, wyprze tradycyjnie wydaną książkę?

pomiędzy półkami w bibliotece
Autor: brewbooks
Źródło: http://www.flickr.com
E-book czyli elektroniczna książka jest obecnie najlepiej sprzedającym się towarem na zachodzie. Stopniowo wypiera on klasyczne, papierowe książki bo niektóre tytuły wydawane są tylko w postaci e-booków szczególnie w takich dziedzinach jak informatyka. E-booki pojawiły się wiele lat temu w postaci manuali dodanych do różnych programów komputerowych.

Łącznie z rozpowszechnieniem internetu, powstaniem DotComów czyli firm prowadzących swą działalność gospodarczą tylko w internecie i zapotrzebowaniu na informację, ebooki stały się bardzo popularne. Przyczyniło się do tego dużo zalet takiej formy książki do których główną jest mały koszt produkcji. Dzisiejsze e booki zapisane są najczęściej w formacie pdf gwarantującym bezpieczeństwo informacji w nich zawartych, gdyż takich plików nie da się redagować bez specyficznego programu.

Pochłanianie książek na nowo stało się modne

książki
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Nie da się skryć faktu, że czytanie książek niewątpliwie jest niezwykle pociągającym sposobem na spędzanie wolnego czasu. W tym miejscu warto także dodać, że czytanie jak najbardziej jest najlepszym sposobem na poszerzanie naszych horyzontów oraz na rozwijanie własnej kreatywności.

Mądrość ludzka jest nie do przecenienia. Całe szczęście, iż można korzystać z jej dobrodziejstw

antykwariat
Autor: ideowl
Źródło: http://www.flickr.com
Mądrość ludzka jest nieograniczona, jej najistotniejsze dzieła można poznać w wielu zakątkach naszego świata. Najczęściej odnajdziemy je w księgarniach i bibliotekach zlokalizowanych na całym świecie, ale też w architekturze, jaka chowa w sobie coś więcej niż materiały, które posłużyły jako budulec. Stoi za tym człowiek, twórca, geniusz, podobnie jak w. Sama się nie napisała, ktoś musiał doznać olśnienia, aby zaprezentować nam wiedzę, z której korzystamy obecnie. Dzięki temu zostało zachowane dziedzictwo naszej kultury, a to sprawia, iż jesteśmy bardziej wartościowymi ludźmi.

Wiedza to potęgi klucz – wiekowa zasada, która ciągle działa. Dzięki wiedzy lepiej sobie radzimy w życiu

księgarnia
Autor: Harry Wood
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy ludzie są głodni wiedzy, mogli by ją pochłaniać w nocy i w dzień. Wiedza bowiem ogromnie wzbogaca, kreuje w naszej głowie nowe pomysły, koncepcje, otwiera głowy na świat, na to, co istotne. Gdy mamy w sobie empatię, osiągniętą z pomocą wiedzy, to łatwiej odszukać nam odpowiednie wyjście z wielu sytuacji. Są ludzie, którzy myślą, że nie opłaca się uczyć czy dowiadywać nowych rzeczy, bo to „mąci w głowie”. To całkowita nieprawda.

Najcudowniejsze słuchowisko na świecie.

audiobooki
Autor: Dave Crosby
Źródło: http://www.flickr.com
Są takie audiobooki, jakie trzeba przesłuchać. Istnieją tacy artyści, jakich utwory świetnie się do tegoż nadają. Pewnym z nich jest Andrzej Sapkowski a także jego "Boży Bojownicy". Premiera owego słuchowiska odbyła się 8 października 2012 roku i stanowi na chwilę obecną superprodukcję następnej części Trylogii Husyckiej, jak nieoficjalnie nazywa się trzy utwory fantastyczno-historyczne Andrzeja Sapkowskiego.

Kres książki papierowej czy może nowa szansa? Jak zrozumieć zmiany w tej dziedzinie?

księgarnia
Autor: ukg.photographer
Źródło: http://www.flickr.com
Jak się wszystko zmienia najlepiej zobaczyć po kondycji niektórych branż. Jeszcze kilka lat temu nic nie wskazywało na to, że że nastąpi taka przemiana, że ludzie zamiast tradycyjnych wycieczek do sklepów będą siadać przed komputerem i zamawiać, co tylko chcą. Powodem tych zmian jest Internet. To komfortowe rozwiązanie, ale takie rozwiązanie naraża nas na pewne straty. W tym wypadku chyba powinniśmy wspomnieć że tracimy kontakt z prawdziwym produktem, dobrym przykładem jest tu tradycyjna książka. Coraz mniej osób kupuje w księgarni po obejrzeniu książki. Teraz kupuje się w mgnieniu oka, wystarczy jedno kliknięcie.

Świetny pomysł na czytanie większej ilości książek

książki i audiobooki
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie niestety coraz mniej osób czyta gazety. Dużo profesorów bije na alarm, że wiele osób nie przeczytało w ciągu zeszłego roku żadnej książki. Jeśli to prawda, stan czytelnictwa w Polsce niewątpliwie jest w wielce opłakanym stanie. Jednak z drugiej strony dużo osób korzysta z alternatywnych możliwości zaznajamiania się z ciekawymi pozycjami. Przede wszystkim niewątpliwie ogromną popularnością cieszą się e-booki, czyli książki, które można czytać na ekranie komputera albo na czytnikach. Te ostatnie są dzisiaj nader popularne - bez wątpliwości korzysta z nich wiele sporo osób, które codziennie dojeżdżają daleko do pracy. Takie osoby zazwyczaj korzystają także z audiobooków, czyli książek w wersji audio. Najczęściej takie książki nagrywają znane osoby, co jeszcze zwiększa popularność audiobooków.

Przyszłość losów czytania i kupna książek w mniejszych księgarniach i dużych sieciowych i przez Internet.

książki
Autor: young shanahan
Źródło: http://www.flickr.com
Do tego czasu niejednokrotnie przeprowadzano sondaże wpływu piśmiennictwa na dobry smak.

Czytanie książek, jako ciekawe, wciągające i mało kosztowne hobby

czytanie z dziećmi
Autor: Chris_Parfitt
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj egzystujemy w czasach, gdzie czytanie staje się coraz mniej modne. Masa osób woli obejrzeć film zamiast przeczytać książkę, ponadto Net jest dziś tak uniwersalny, że większość czasu spędzamy przed kompem na portalach społecznościowych, różnorodnych stronach internetowych, co sprawia, że nie mamy już ani czasu ani nieraz chęci na czytanie książek.

Dlaczego należy zacząć sięgać po książki?

Stajemy się społeczeństwem, które czyta coraz mniej. Przerażające nieco stwierdzenie, albowiem człowiek wychowany wyłącznie przed ekranem telewizora bytuje zupełnie inaczej, niż ktoś kto czyta książki. Z jakiego powodu? Otóż czytanie w sposób widoczny oddziałuje na nasz rozwój. Telewizja uniemożliwia rozleniwia nasze umysły. Wszystko zostaje zaserwowane na tacy: scenerię, mimikę. Czytając, to my tworzymy film. Nasz film, którego jesteśmy reżyserem. Samodzielnie obsadzamy role i obmyślamy tło. Poszczególna scena wygląda tak, jak zechcemy.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer