warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/jazz-blues.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Literatura muzyczna

Czy owa nowość w rynku księgarskim jak E-book, wyprze tradycyjnie wydaną książkę?

pomiędzy półkami w bibliotece
Autor: brewbooks
Źródło: http://www.flickr.com
E-book czyli elektroniczna książka jest współcześnie najlepiej sprzedającym się artykułem na zachodzie. Pomału wypiera on klasyczne, papierowe książki bo niektóre tytuły wydawane są wyłącznie w postaci e-booków zwłaszcza w takich dziedzinach jak informatyka. E-booki pojawiły się wiele lat temu w postaci manuali dodanych do różnych programów komputerowych.

Łącznie z rozpowszechnieniem internetu, powstaniem DotComów czyli firm prowadzących swoją działalność gospodarczą tylko w internecie i zapotrzebowaniu na wiadomości, ebooki stały się bardzo popularne. Doprowadziło do tego dużo zalet takiej formy książki do których wiodącą jest mały koszt produkcji. Dzisiejsze e booki zapisane są najczęściej w formacie pdf gwarantującym bezpieczeństwo informacji w nich umieszczonych, gdyż takich plików nie da się edytować bez specyficznego programu.

Pochłanianie książek na nowo stało się modne

książki
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Nie da się skryć faktu, że czytanie książek bez wątpliwości jest wybitnie atrakcyjnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. W tym miejscu należałoby również dodać, że czytanie oczywiście jest najlepszym sposobem na poszerzanie naszych horyzontów oraz na rozwijanie własnej pomysłowości.

Mądrość ludzka jest nie do przecenienia. Całe szczęście, iż można korzystać z jej dobrodziejstw

antykwariat
Autor: ideowl
Źródło: http://www.flickr.com
Nasza mądrość nie zna granic, jej najważniejsze dzieła spotkać możemy w licznych częściach naszego świata. Najczęściej znajdziemy je w księgarniach i bibliotekach zlokalizowanych na całym świecie, ale też w architekturze, która skrywa w sobie coś więcej niż materiały, z którego.Stoi za tym ktoś, twórca, geniusz, identycznie jak w przypadku książki. Sama się nie napisała, ktoś musiał znaleźć inspirację, żeby pokazać nam wiedzę, z której korzystamy obecnie. Dzięki temu zachowane zostało dziedzictwo naszej kultury, a to czyni, iż jesteśmy nieco bardziej wartościowi.

Wiedza to potęgi klucz – wiekowa zasada, która ciągle działa. Dzięki wiedzy lepiej sobie radzimy w życiu

księgarnia
Autor: Harry Wood
Źródło: http://www.flickr.com
Są tacy ludzie, którzy łakną wiedzy, mogli by ją pochłaniać o każdej porze. Wiedza bowiem ogromnie wzbogaca, kreuje w naszej głowie nowe pomysły, koncepcje, otwiera nasze umysły, na to, co najważniejsze i najistotniejsze. Gdy mamy w sobie wrażliwość, którą osiągnęliśmy przy pomocy wiedzy, to łatwiej odszukać nam właściwe wyjście z każdej sytuacji. Są ludzie, którzy mówią, że nie warto się uczyć czy dowiadywać nowych rzeczy, bo to „mąci w głowie”. To nieprawda.

Najcudowniejsze słuchowisko na świecie.

audiobooki
Autor: Dave Crosby
Źródło: http://www.flickr.com
Są takie audiobooki, jakie powinno się wysłuchać. Są tacy mistrzowie, których produkty dobrze się do tego nadają. Pewnym z taowych jest Andrzej Sapkowski oraz jego "Boży Bojownicy". Premiera tego audiobooka odbyła się 8 października 2012 roku i jest na dzień dzisiejszy superprodukcję następnej części Trylogii Husyckiej, jak potocznie zwie się trzy utwory fantastyczno-historyczne Andrzeja Sapkowskiego.

Kres książki papierowej czy może nowa szansa? Jak zrozumieć zmiany w tej dziedzinie?

księgarnia
Autor: ukg.photographer
Źródło: http://www.flickr.com
To jak wszystko ulega zmianie najłatwiej poznać po tym jak radzą sobie pewne branże. Całkiem niedawno nic nie zapowiadało, że że nastąpi taka przemiana, że ludzie zamiast tradycyjnych wycieczek do sklepów będą siadać przed komputerem i zamawiać, co tylko chcą. Powodem tych zmian jest Internet. To komfortowe rozwiązanie, ale jak przy każdej zmianie zawsze coś się traci. W tym wypadku chyba powinniśmy wspomnieć z brakiem obcowania z danym produktem, a najlepiej tu pasuje tradycyjna książka. Skończyły się czasu zakupów w księgarni po uprzednim dotknięciu i pooglądaniu książki. Teraz kupuje się w mgnieniu oka, jednym kliknięciem.

Świetny pomysł na czytanie większej ilości książek

książki i audiobooki
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie niestety coraz mniej osób czyta książki. Dużo naukowców bije na alarm, że mnóstwo osób nie przeczytało w ciągu ostatniego roku żadnej pozycji. Jeśli to prawda, stan czytelnictwa w Polsce bez wątpliwości jest w wysoce opłakanym stanie. Jednakże z drugiej strony sporo ludzi korzysta z innych możliwości zapoznawania się z ciekawymi książkami. Przede wszystkim niewątpliwie ogromną popularnością cieszą się e-booki, czyli pozycje, które można przeglądać na ekranie komputera albo na czytnikach. Te ostatnie są obecnie wielce popularne - bez wątpienia korzysta z nich wiele sporo osób, które codziennie dojeżdżają daleko do pracy. Takie osoby zazwyczaj korzystają także z audiobooków, czyli książek w wersji audio. Zazwyczaj takie książki nagrywają znane osoby, co jeszcze zwiększa popularność audiobooków.

Przyszłość losów czytania i kupna książek w mniejszych księgarniach i dużych sieciowych i przez Internet.

książki
Autor: young shanahan
Źródło: http://www.flickr.com
Do tej pory niejednokrotnie przeprowadzano sondaże oddziaływania piśmiennictwa na piękno.

Czytanie książek, jako ciekawe, wciągające i mało kosztowne hobby

czytanie z dziećmi
Autor: Chris_Parfitt
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie żyjemy w czasach, gdzie czytanie staje się coraz mniej popularne. Multum osób woli obejrzeć film zamiast przeczytać książkę, na domiar tego Net jest dziś tak globalny, że większość czasu spędzamy przed komputerem na portalach społecznościowych, rozmaitych stronach internetowych, co sprawia, że nie mamy już ani czasu ani w wielu przypadkach chęci na czytanie książek.

Dlaczego należy zacząć sięgać po książki?

Stajemy się społeczeństwem, które czyta coraz mniej. Niepokojące to stwierdzenie, ponieważ człowiek wychowany jedynie przez „szklany ekran” bytuje zupełnie inaczej, niż niż osoba, która czyta książki. Dlaczego? Otóż czytanie bardzo pozytywnie wpływa na ludzki rozwój. Telewizja nie pozwala nam na rozleniwia nasze umysły. Wszystko mamy podane na tacy: scenerię, mimikę. Czytając, to my tworzymy film. Nasz film, którego jesteśmy reżyserem. Samodzielnie obsadzamy role i obmyślamy scenografię. Poszczególna scena powstaje w naszej głowie.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer