warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/jazz-blues.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Warsztaty muzyczne

Jakie znaczenie dla człowieka ma teraz muzyka?

koncert fortepianowy
Autor: Grace Lutheran Church
Źródło: http://www.flickr.com
Muzyka bezsprzecznie jest nadzwyczaj szerokim pojęciem i obejmuje sporo rzeczy. Śmiało można stwierdzić, iż muzyka asystuje ludziom od początku istnienia, gdyż zdołamy ją usłyszeć wszędzie - w otaczającej nas przyrodzie, w dźwiękach przyrody i nawet w dźwiękach miasta, w jakim mieszkamy. Bez muzyki świat na pewno były smutny i przygnębiający.

Piękna i tradycyjna muzyka góralska jako coś co współtowarzyszy góralom w domu, umila życie a także daje wesołość swym wesołym brzmieniem.

muzycznie
Autor: Urko Dorronsoro
Źródło: http://www.flickr.com
Muzyka góralska ma dużo łączących cech z muzyką innych rejonów Polski. Jej autorzy są anonimowi i tworzona jest spontanicznie, wynika z życia codziennego, z podstawowych potrzeb i instynktów twórców oraz wykonawców. Opowiada ona o tym co góralom bliskie - o umiłowanych Tatrach, przygodach harnasiów i o kłusowniczych wypadach lub po prostu składa się z wesołych piosenek. Nie mogło zabraknąć w niej elementów o miłości, czy przegadywania się chłopca z dziewczyną.

Muzycznie - dla każdego z nas coś dobrego

koncert w Amsterdamie
Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Wszyscy słyszeliśmy, zdawać by się mogło wytarty, slogan, który brzmi mniej więcej tak „muzyka łączy pokolenia”. Chociaż nie zawsze w to wierzymy, to trudno zaprzeczyć tej tezie. Widać to nawet po duetach, jakie pojawiają się na rynku. Młodzi muzycy ze sceny alternatywnej, tworzą, z można by rzec, dinozaurami muzyki rozrywkowej i nagrywają razem piosenki, które latają na listach przebojów i trwają na wysokich pozycjach przez parę miesięcy. Jak widać mieszanka wprawy i znajomości sceny i innowacyjności działa na korzyść muzycznych eksperymentów.

Prawdziwe piosenki z naszych ostatnich wakacji?

Słuchawki, muzyka
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Sezon letni to okres podróży. Wszyscy pragniemy przeżyć ten czas jak najciekawiej, wypoczywając z najbliższymi, opalając się pod gorącym słońcem czy też zawierając nowe znajomości. Zazwyczaj wszystkim tym elementom urlopu towarzyszą letnie przeboje puszczane w klubach i knajpkach, w których spędzamy wieczory zawierając nowe przyjaźnie.

Z jakiej przyczyny wskazane jest być otwartym na rozliczne rodzaje i style muzyczne?

koncert gitarowy
Autor: axesjazzpower
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością mnóstwo osób ma swoje ukochane style muzyczne. Niektórzy słuchają ostrzejszej muzyki, takiej jak na przykład rock lub metal, inni wolą spokojną muzykę klasyczną, jeszcze inni najlepiej czują się słuchając reggae. Dziś stylów oraz rodzajów muzycznych jest naprawdę niezwykle wiele, jest ich już tak dużo, że nieraz ciężko nam jest sklasyfikować dany utwór bądź zespół oraz przyporządkować go do prawidłowej kategorii muzycznej.

Jakim sposobem zyskać wspaniałą oprawę muzyczną na weselu - muzyka weselna na żywo na Dolnym Śląsku

Obrączki
Autor: Philipe Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Ładne wesele to takie, jakie na pewno pozostawia na długo ogrom pozytywnych wspomnień. Aby było to możliwe, potrzebne jest spełnienie kilku ważkich warunków – przykładowo mili goście, smaczne posiłki, znaczna ilość przestrzeni, ładne otoczenie , jak również niezrównana zabawa.

Dzisiaj prowadzenie swojej domeny internetowej to wielkie wyzwanie – podpowiadamy Ci, jak poradzić sobie z kwestiami prawnymi w takich wypadkach

Bank muzyki
Autor: summonedbyfells
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach nie bez kozery mówi się, że internet jest chyba największym medium reklamowym, a przy tym miejscem, w których chyba najłatwiej zaistnieć. Jeżeli myślisz o założeniu własnej strony internetowej lub bloga, wówczas na pewno nie powinieneś się dłużej zastanawiać – jeżeli tylko będziesz wytrwały i będziesz prowadzić stronę na bieżąco, wtedy z pewnością będziesz mógł liczyć na popularność lub przynajmniej na możliwość zarabiania na blogu.

Dźwiękowe przyjemności - jaka oprawa?

Otoczenie stolicy Dolnego Śląska jest bardzo fascynujące turystycznie. Samo miasto Wrocław jest czarującym miastem obfitującym w piękne perły architektury, również zaułki wyjęte ze średniowiecza i świadczące o bogactwie dawnych jak i współczesnych mieszkańców miasta. Podobnie jest z tą częścią Polski, regionem owianym tajemnicą ale i bardzo ładnym.

Oprawa muzyczna na uroczystościach weselnych: dj czy raczej zespół muzyczny

Wesele
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Niemało młodych par, które są na etapie przygotowań do wesela, myśli nad tym, czy wybrać zespół muzyczny występujący na żywo, czy może korzystniej jest wybrać dj'a. Obie te możliwości mają pewne plusy i minusy. Warto więc dowiedzieć się jakie!

Muzyczne atrakcje - zespół na wesele

oprawa muzyczna
Autor: goatling
Źródło: http://www.flickr.com
Pobliże stolicy Dolnego Śląska jest wielce atrakcyjne krajoznawczo. Już samo miasto Wrocław jest fascynującym miejscem obfitującym w piękne perły architektury, również zaułki pamiętające średniowiecze i znamionujące bogactwo niegdysiejszych i obecnych mieszkańców miasta. Podobnie jest z tym kawałkiem świta, miejscem owianym tajemnicą ale i bardzo urokliwym.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer