W jaki sposób nie popsuć charakteru ukochanego zwierzaka?

Uważasz, że twoja pociecha miała zawsze zaskakujące zainteresowania? Już w już mając kilka lat zaczęły je interesować poradniki o roślinach i kwiatach, porady i sposoby na zbudowanie pięknego ogrodu. Uważasz, że to zarezerwowane dla starszych? Nieprawda. Dzieci mogą mieć różne zainteresowania i choćby trwało to jedynie przez krótki czas warto umożliwić im takie próby. Ale – uwaga – pamiętajmy, że wartościowe jest próbowanie z głową.
Read More

Zakupy w księgarni na święta

Każde nadchodzące święta Bożego Narodzenia to odchudzenie naszego portfela o kilkaset złotych. Nabywamy różne rzeczy: jedzenie, upominki, choinki czy kreacje na sylwestra. Przed wyjściem na zakupy warto jednak dobrze zastanowić się nad tym co chcemy kupić w danym dniu. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu i niepotrzebnych nerwów. Można również pozostać w domu i przeglądać interesujące nas produkty za pośrednictwem internetu.
Read More

Ciekawe rozwiązania, jakie są szyte na miarę

Przygotowane na bazie fabuły opowiadań Andrzeja Sapkowskiego słuchowisko trylogia husycka audiobook odpowiada dużej liczbie klientów. Ciekawe propozycje są dziś godne polecenia. Podobają się one kupującym głównie przez wzgląd na swoją wartość kulturową. Produkcja „Trylogii Husyckiej” to jedna z największych do tej pory produkcja audiobooka w Europie, co trwała ponad siedem miesięcy. Trylogia składa się z 3 słuchowisk: Narrenturm, Boży bojownicy i Lux perpetua.
Read More

Świetny pomysł na czytanie większej ilości książek

Teraz niestety coraz mniej osób czyta cokolwiek. Dużo profesorów bije na alarm, że wiele osób nie przeczytało w ciągu ostatniego roku ani jednej książki. Jeżeli to prawda, stan czytelnictwa w Polsce bez wątpliwości jest w mocno opłakanym stanie. Jednak z drugiej strony sporo osób korzysta z innych sposobów zaznajamiania się z najnowszymi książkami. Przede wszystkim bez wątpliwości dużą popularnością cieszą się e-booki, czyli pozycje, które można wyświetlać na ekranie komputera albo na czytnikach. Te ostatnie są obecnie bardzo popularne – bez wątpliwości korzysta z nich mnóstwo osób, które codziennie dojeżdżają długo do pracy. Takie osoby najczęściej korzystają także z audiobooków, czyli książek w wersji audio. Najczęściej takie pozycje czytają popularne osoby, co jeszcze zwiększa popularność audiobooków.
Read More

Zatrać się w polecanej lekturze

Popularna sentencja mówi nam, że nauka to potęgi klucz i trudno się z tym nie zgodzić. W jaki sposób jednak pozyskujemy ową wiedzę? Dzięki książkom głównie, które kształtują, uczą, rozwijają wyobraźnię, wskazują wartości w życiu. Warto dbać o swój rozwój czytając jak najwięcej. Sądzę, iż nie potrzeba nakłaniać do tego ludzi, którzy już to robią, ale pragnę nawrócić, choć jednego niedowiarka.
Read More

Koniec książki tradycyjnej czy może nowa szansa? Jak zrozumieć zmiany w tym zakresie?

Jak się wszystko zmienia najlepiej zobaczyć po kondycji niektórych branż. Całkiem niedawno nic nie wskazywało na to, że że pojawią się takie zmiany, że ludzie zamiast tradycyjnych wycieczek do sklepów będą kupować przed ekranem komputera. Powodem tych zmian jest Internet. Jest to wygodne, ale jak przy każdej zmianie zawsze coś się traci. W tym wypadku chyba powinniśmy wspomnieć że tracimy kontakt z prawdziwym produktem, dobrym przykładem jest tu tradycyjna książka. Skończyły się czasu zakupów w księgarni po uprzednim dotknięciu i pooglądaniu książki. Teraz kupuje się w mgnieniu oka, jednym kliknięciem.
Read More

Z jakiej przyczyny tak fajnie jest czytać książki? Ponieważ to uczta dla wyobraźni!

Powszechnie wiadomo, że zarówno osoby młodsze jak i starsze coraz częściej wybierają dobry film, równocześnie ”uciekając” od dobrej literatury. Dziś rzadko kiedy można zauważyć pasjonatów książek, których bez reszty pochłania czytany bestseller. Niewielkiego zainteresowania literaturą można doszukiwać się w wielu przyczynach. Po pierwsze dużą rolę sprawują w tym procesie rodzice, którzy z braku czasu ze względu na codzienne zobowiązania, nie poświęcają własnym pociechom odpowiedniej ilości czasu i nie przyczyniają się do rozwijania ich osobowości, szczególnie poprzez czytanie.
Read More

Wiedza to potęgi klucz – stara zasada, która stale działa. Dzięki wiedzy lepiej sobie radzimy w życiu

Są tacy ludzie, którzy łakną wiedzy, mogli by ją pochłaniać o każdej porze dnia i nocy. Wiedza bowiem mocno wzbogaca, rodzi w naszej głowie nowe pomysły, koncepcje, otwiera głowy na świat, na to, co najważniejsze i najistotniejsze. Gdy mamy w sobie wrażliwość, zdobytą przy pomocy wiedzy, to łatwiej nam odnaleźć najlepsze wyjście z wielu sytuacji. Są ludzie, którzy uważają, że nie warto się uczyć czy dowiadywać nowych rzeczy, bo to „mąci w głowie”. To nieprawda.
Read More

Czy era podręczników standardowych minęła bezpowrotnie?

Wszystkie prognozy wskazują na to, że powoli kończy się era słowa drukowanego, nadchodzi kres książek, czasopism i wszelkiego druku, a na ich miejsce możemy czytać cyfrowe wydawnictwa. Ten trend już się rozpoczął i postępuje coraz bardziej, zdaje się wydawać, że nie posiadamy ani mocy, ani chęci, aby ten stan rzeczy zmienić.
Read More

Najcudowniejsze słuchowisko na świecie.

Istnieją takie audiobooki, które trzeba wysłuchać. Istnieją tacy mistrzowie, których utwory doskonale się do tego nadają. Pewnym spośród taowych jest Andrzej Sapkowski i jego „Boży Bojownicy„. Premiera owego słuchowiska odbyła się 8 października 2012 roku i stanowi na chwilę obecną superprodukcję kolejnej części Trylogii Husyckiej, jak nieoficjalnie określa się 3 utwory fantastyczno-historyczne Andrzeja Sapkowskiego.
Read More

Książki do słuchania- Saga o Wiedźminie

Na dzień dzisiejszy książki możemy kupić już nie tylko w klasycznej formie, ale również utrwalone na innych nośnikach. Dla jednych z pewnością nadal jest to swego rodzaju profanacja, jednakże wieku konsumentów chętnie wybiera książki zapisane cyfrowo.
Read More

Czy owa nowość w sektorze księgarskim jak E-book, wyprze standardowo wydawaną powieść?

E-book czyli elektroniczna książka jest obecnie najlepiej sprzedającym się artykułem na zachodzie. Stopniowo wypiera on klasyczne, papierowe książki ponieważ niektóre tytuły wydawane są wyłącznie w postaci e-booków zwłaszcza w takich dziedzinach jak informatyka. E-booki pojawiły się parę lat temu w postaci manuali dołączanych do różnych programów komputerowych.

Łącznie z rozpowszechnieniem internetu, powstaniem DotComów czyli firm prowadzących swoją działalność gospodarczą wyłącznie w internecie i zapotrzebowaniu na wiadomości, ebooki stały się niezwykle popularne. Przyczyniło się do tego dużo zalet takiej formy książki do których najważniejszą jest niski koszt produkcji. Współczesne e booki zapisane są przede wszystkim w formacie pdf gwarantującym bezpieczeństwo wiadomości w nich zawartych, ponieważ takich plików nie da się edytować bez specjalnego programu.

Read More

Dzisiejsza literatura dla młodzieży

Bardzo powszechnie uważa się, że czytelnictwo stoi w chwili obecnej na dość niskim poziomie, i właściwie mała część ludzi nadal uważa się za amatorów czytania książek. Wprawdzie ten sposób spędzania wolnego czasu w ciągu ostatnich lat stracił nieco swojej popularności, ale w dalszym ciągu całe mnóstwo ludzi uwielbia tego typu rzeczy, a dodatkowo sam rynek wydawniczy ma się całkiem dobrze i właściwie co roku ukazuje się na nim wiele nowości.
Read More

Czytanie znów stało się modne

Nie da się ukryć faktu, że czytanie książek bez wątpienia jest bardzo intrygującym sposobem na spędzanie wolnego czasu. W tym miejscu powinno się także dodać, że czytanie oczywiście jest najlepszym sposobem na rozszerzanie naszych horyzontów oraz na rozwijanie własnej kreatywności.
Read More

Mądrość ludzka jest niezwykła. To bardzo dobrze, że można korzystać z jej dobrodziejstw

Nasza mądrość nie zna granic, jej najważniejsze dzieła można spotkać w licznych zakątkach świata. Najczęściej odnajdziemy je w księgarniach i bibliotekach zlokalizowanych na całym świecie, ale także w architekturze, która skrywa w sobie coś więcej niż tylko materiał, z którego.Człowiek za tym stoi, twórca, geniusz, książce. Sama się nie napisała, ktoś musiał znaleźć inspirację, aby pokazać nam wiedzę, z której korzystamy obecnie. Dzięki temu zachowaliśmy dziedzictwo naszej kultury, to sprawia, iż jesteśmy bardziej wartościowymi ludźmi.
Read More

Własny dom? Czy na pewno?

Różni ludzie często wyjeżdżają z miast, stawiają domy na wsi, otaczają się roślinami i zwierzętami, cenią sobie nowy styl życia, spokój, przyrodę i naturę na wyciągnięcie ręki. Można kolekcjonować do woli rośliny w domu i ogrodzie. Ten sielankowy obraz nie ma jednak samych zalet.
Read More

Szkoła policealna we Wrocławiu – opcją poprawienia kwalifikacji

Jeśli marzy Ci się podniesienie kwalifikacji, a nie masz czasu na studia, mamy dla Ciebie idealną ofertę. Możesz rozpocząć uczęszczanie na zajęcia w jednej ze szkół policealnych. Na czym polega nauka w szkołach policealnych? Kto może się uczyć w takich szkołach i co najważniejsze, co nam daje skończenie szkoły policealnej? Dowiesz się o tym, czytając dalej niniejszy artykuł.
Read More

Teraz audiobooki stają się mocno popularne – jeśli chcesz spróbować, zakup jednego na spróbowanie

W współczesnych czasach sporo mówi się o tym, że czytamy coraz mniej. Wszystkie statystyki są faktycznie bardzo alarmujące – niejednokrotnie wskazują, że przeciętny Polak czyta mniej niż jedną pozycję w ciągu roku. Kiedy już coś czytamy, zazwyczaj są to czasopisma albo… instrukcje obsługi. Na szczęście okazuje się, że takie wskaźniki, choć oczywiście powinny dać nam sporo do myślenia, nie są zupełnie prawdziwe. Obecnie wielce modne stało się czytanie książek w trochę inne formie niż klasyczna. Mnóstwo osób obecnie przykładowo używa czytników książek. Nie da się zaprzeczyć, że taki sposób czytania książek jest znakiem współczesnych czasów.
Read More

Czemu powinno się sięgać po książki?

Papierowe książki są obecnie dość często zastępowane przez filmy, które powstają na ich bazie czy e–booki, a więc książki w formie elektronicznej, cieszące się dużym zainteresowaniem. Miłośnicy tego rodzaju alternatyw podkreślają ich wygodę, gdyż na komputerze, tablecie czy czytniku można mieć setki książek, które w ten sposób nie zajmują miejsca na półkach. Czytelnictwo w Polsce mocno spada, ponieważ sporo osób woli łatwiejsze formy odbioru treści, jakie przykładowo zapewnia im telewizja. Z jakiego powodu w takim razie trzeba czytać? Jakie korzyści są z tym związane?
Read More