Jeśli Twoje dziecko ma kłopot z komunikacją

Nie każde dziecko rozwija się tak samo. Jedne dzieci mówią szybciej, inne wolniej. Ogólnie przyjęte są pewne normy w tej kwestii, jednak nie dajmy się zwariować. Każdy lekarz powie, że dzieci są jedyne w swoim rodzaju i różnie się rozwijają.
Read More

Kiedy wybrać się do logopedy

Czy też masz odczucie, iż wielu naszych polityków powinno odbyć choć parę wizyt u logopedy? Ich wymowa, zacinanie się, bełkot, rozmyte artykułowanie, dygresje, kłapanie to potwierdzenie, iż część klasy politycznej to nie jest na pewno najwyższa klasa, jeśli chodzi o prezentację słowną. Co jeszcze denerwuje?
Read More

Właściwe podejście do poddających się terapii

Skutecznie prowadzona terapia jąkania rekomendowana jest przez wielu zadowolonych z jej efektów rodziców. Im młodsze dziecko, tym łatwiej i szybciej może pozbyć się tej nieciekawej przypadłości. Opiekunowie chcieliby zatroszczyć się o swoją pociechę, aby w przyszłości nie musiała mieć styczności z niemiłymi i stresowymi sytuacjami. Duże doświadczenie naszych terapeutów, ich zaangażowanie w swoją pracę oraz zwiększanie możliwości zachęca nieprzekonanych jeszcze klientów do korzystania z ofert.
Read More

Jak leczyć jąkanie i inne wady wymowy u pociechy?

Aktualnie dość często występującym zjawiskiem są rozmaite wady wymowy. Z tym zjawiskiem można spotkać się na co dzień, słychać je w audycjach radiowych czy w programach telewizyjnych; wady wymowy są także dość często występujące u ludzi piastujących ważne urzędy państwowe.
Read More