warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/jazz-blues.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

dźwięki

Dlaczego należy zacząć sięgać po książki?

Stajemy się społeczeństwem, które czyta coraz mniej. Niepokojące to stwierdzenie, ponieważ człowiek wychowany jedynie przez „szklany ekran” bytuje zupełnie inaczej, niż niż osoba, która czyta książki. Dlaczego? Otóż czytanie bardzo pozytywnie wpływa na ludzki rozwój. Telewizja nie pozwala nam na rozleniwia nasze umysły. Wszystko mamy podane na tacy: scenerię, mimikę. Czytając, to my tworzymy film. Nasz film, którego jesteśmy reżyserem. Samodzielnie obsadzamy role i obmyślamy scenografię. Poszczególna scena powstaje w naszej głowie.

Instrumenty elektroniczne i klasyczne - które wybrać?

Klawisze fortepianu
Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com
Muzyczne instrumenty dzieli się na instrumenty szarpane i dęte. W gronie dętych instrumentów, nazywanych inaczej aerofonami można rozróżnić aerofony blaszane, drewniane oraz klawiszowe. Przedstawicieli grup instrumentów dętych wykonanych z blachy i drewna znamy dość dużo i są ogólnie znane. Instrumenty z klawiszamito dość nieduża grupa.

Najbardziej popularne instrumenty muzyczne dęte

Instrument puzon
Autor: ASCOM Prefeitura de Votuporanga
Źródło: http://www.flickr.com
Instrumenty dęte to grupa nazywana także aerofonami. Zaliczane są tutaj zarówno instrumenty dęte drewniane, z blachy oraz, a także wyposażone w klawisze. Przedstawicielami instrumentów dętych drewnianych są oczywiście saksofony.

O instrumentach dętych

fagot
Autor: Scott Wolford
Źródło: http://www.flickr.com
Muzyka jest obecna w życiu każdego z nas. Matka puszcza maleństwu utwory klasyczne, aby prawidłowo rozwijał się w jej łonie, mniejsze berbecie lubią tańczyć do rytmu skocznych utworów dla dzieci granych z odtwarzacza, młodzież podryguje rytmicznie na dyskotece, natomiast dorośli nie wyobrażają sobie codziennej podróży w ulicznym tłoku bez możliwości włączenia radia. Ale nikt nie zastanowił się, jak skomplikowana jest to forma przekazu.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer