warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/jazz-blues.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

dźwięki

Dlaczego należy zacząć sięgać po książki?

Zaczynamy być społeczeństwem, które czyta coraz mniej. Przerażające nieco stwierdzenie, albowiem człowiek wychowany wyłącznie przed ekranem telewizora bytuje zupełnie inaczej, niż ktoś kto czyta książki. Dlaczego? Otóż czytanie bardzo pozytywnie oddziałuje na nasz rozwój. Telewizja stopuje samodzielne myślenie. Wszystko jest wyłożone na tacy: scenerię, mimikę. Pochłaniając lekturę, to my tworzymy film. Nasz film, którego jesteśmy reżyserem. Samodzielnie obsadzamy role i planujemy tło. Poszczególna scena wygląda tak, jak zechcemy.

Instrumenty elektroniczne i klasyczne - które wybrać?

Klawisze fortepianu
Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com
Muzyczne instrumenty dzieli się na instrumenty szarpane i dęte. W gronie dętych instrumentów, nazywanych inaczej aerofonami można rozróżnić aerofony blaszane, drewniane oraz klawiszowe. Przedstawicieli grup instrumentów dętych wykonanych z blachy i drewna znamy dość dużo i są ogólnie znane. Instrumenty z klawiszamito dość nieduża grupa.

Najbardziej popularne instrumenty muzyczne dęte

Instrument puzon
Autor: ASCOM Prefeitura de Votuporanga
Źródło: http://www.flickr.com
Instrumenty dęte to grupa nazywana także aerofonami. Zaliczane są tutaj zarówno instrumenty dęte drewniane, z blachy oraz, a także wyposażone w klawisze. Przedstawicielami instrumentów dętych drewnianych są oczywiście saksofony.

O instrumentach dętych

fagot
Autor: Scott Wolford
Źródło: http://www.flickr.com
Melodia bywa obecna w życiu każdego z nas. Mama puszcza nienarodzonemu kompozycje klasyków, aby lepiej rozwijał się w jej brzuchu, mniejsze berbecie uwielbiają podskakiwać do wesołych piosenek dla dzieci puszczanych z komputera, grupa młodzieży kołysze się rytmicznie w dyskotece, a dorośli nie wyobrażają sobie przemieszczania się w miejskim korku bez możliwości słuchania muzyki. Lecz mało kto zastanowił się, jak skomplikowana jest to forma przekazu.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer