warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/jazz-blues.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

instrumenty dęte

Piękna i tradycyjna muzyka góralska jako coś co współtowarzyszy góralom w domu, umila życie a także daje wesołość swym wesołym brzmieniem.

muzycznie
Autor: Urko Dorronsoro
Źródło: http://www.flickr.com
Muzyka góralska posiada mnóstwo łączących aspektów z muzyką innych rejonów Polski. Jej autorzy są anonimowi i tworzona jest spontanicznie, wynika z codzienności, z podstawowych potrzeb i instynktów twórców oraz wykonawców. Opowiada ona o tym co góralom bliskie - o umiłowanych Tatrach, przygodach harnasiów i o kłusowniczych wypadach lub po prostu składa się z śmiesznych przyśpiewek. Nie mogło zabraknąć w niej elementów o miłości, czy przegadywania się chłopca z dziewką.

Nowe, zajmujące hobby - instrumenty dęte

Gra na akordeonie
Autor: Missy Carvin
Źródło: http://www.flickr.com
Pośród licznych rodzajów instrumentów muzycznych największą rolę odgrywają instrumenty dęte, nazywane często aerofonami. Jest ich największa ilość i posiadają niezwykle długą i ciekawą historię. Spora część z nich powstało jako instrumenty stosowane przez rycerzy na polowaniach.

Najbardziej popularne instrumenty muzyczne dęte

Instrument puzon
Autor: ASCOM Prefeitura de Votuporanga
Źródło: http://www.flickr.com
Instrumenty dęte to grupa nazywana także aerofonami. Zaliczane są tutaj zarówno instrumenty dęte drewniane, z blachy oraz, a także wyposażone w klawisze. Przedstawicielami instrumentów dętych drewnianych są oczywiście saksofony.

Najpopularniejsze rodzaje instrumentów dętych

Instrument keyboard
Autor: jdegraaf
Źródło: http://www.flickr.com
Aerofony są to instrumenty, w których dźwięki tworzone są przez wibrowanie powietrza zamkniętego w przestrzeni rezonansowej. Podstawowy podział określa aerofony jako instrumenty dęte i dzieli je na dęte drewniane, na przykład klarnety, oboje, dęte blaszane, należą tu na przykład kornety, oraz dęte klawiszowe, wśród których ciekawym przykładem będą melodyki.

Instrumenty dęte

Gra na fletach
Autor: Saturation Fest
Źródło: http://www.flickr.com
Instrumenty muzyczne to przede wszystkim sprzęty stworzone głównie po to, żeby tworzyć muzykę. Wytwarzano je od wieków i dzisiaj stanowią bardzo liczną grupę sprzętów służących tworzeniu muzyki. Lecz instrumentem muzycznym stają się także rzeczy kompletnie nie spokrewnione z muzyką, na przykład przedmioty codziennej użyteczności.

O instrumentach dętych

fagot
Autor: Scott Wolford
Źródło: http://www.flickr.com
Muzyka jest obecna w życiu każdego z nas. Matka puszcza maleństwu utwory klasyczne, aby prawidłowo rozwijał się w jej łonie, mniejsze berbecie lubią tańczyć do rytmu skocznych utworów dla dzieci granych z odtwarzacza, młodzież podryguje rytmicznie na dyskotece, natomiast dorośli nie wyobrażają sobie codziennej podróży w ulicznym tłoku bez możliwości włączenia radia. Ale nikt nie zastanowił się, jak skomplikowana jest to forma przekazu.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer