warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/jazz-blues.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

pasja

Zainteresowania i hobby - jaka może być ich rola w naszej codzienności.

akcesoria kolekcjonerskie
Autor: seekingfireflies
Źródło: http://www.flickr.com
Są ludzie, którzy potrafią przeżyć wszystkie lata życia i nie posiadać praktycznie żadnych zainteresowań i pasji. Oczywiście da się tak wykorzystywać cały swój czas, dzieląc go pomiędzy pracowanie, obowiązki domowe i wypoczynek przed komputerem lub telewizorem. Jednak w rzeczywistości życie w ten sposób w pewnej chwili sprowadza się do codziennej wegetacji, a osoby żyjące w ten sposób chyba nie można nazwać szczęśliwcami.

Dziecięce hobby, czyli czemu dzieci tak dużo kosztują swoich rodziców.

dzieci i kolorowanki
Autor: PlaSmart Inc
Źródło: http://www.flickr.com
Nieduże dzieci, mały problem - tak twierdzi znane wszystkim powiedzenie, i zgodzi się chyba z tym duża część rodziców. Poszerzając je, można stwierdzić, że małe dzieci to małe wydatki, zwłaszcza jak się zechce, aby syn czy córka mogli się rozwijać na odpowiednim poziomie. Tak naprawdę szkoła zapewnia dzieciom tylko minimum, a jeśli ktoś będzie chciał, aby dziecko umiało więcej, to za wszystkie ponadplanowe zajęcia trzeba już zapłacić. Angielski kilka razy w tygodniu, zajęcia sportowe albo dodatkowe korepetycje z nauczycielem mogą dość znacznie obciążyć budżet wielu rodzin. Dojdzie do tego jeszcze podwożenie maluchów na zajęcia, a to będzie rodzić kolejne koszty i czas rodziców, jaki będą musieli na to przeznaczyć.

Dlaczego gotowanie jest tak intrygującym i twórczym hobby?

figurka kolekcjonerska
Autor: Thomas Morgenroth
Źródło: http://www.flickr.com
Sporo osób ma jakieś hobby bądź pasję i nie ma w tym nic dziwnego, albowiem z pewnością życie bez żadnego hobby byłoby raczej monotonne. Dzienne obowiązki, rodzina, praca, rachunki - wszystko to powoduje, że nieraz czujemy się zmęczeni zwyczajnością i problemami. Warto więc się odstresować robiąc coś co istotnie się lubi. Może to być jazda na rowerze, śpiewanie, malowanie, czytanie i wiele innych ciekawych oraz fascynujących rzeczy.

Silne zainteresowanie jakąś dziedziną zapełnia życie czymś wyjątkowym, zaskakuje nas swoim rozmachem i całkowitym brakiem rutyny

hobby
Autor: Dremel
Źródło: Dremel
Są ludzie którzy nie widzą swojego życia bez pasji. Jawi się ona jak swego rodzaju obietnica oferująca coś więcej aniżeli zwykła rzeczywistość, która przeważnie nie jest zbyt ciekawa. Pasja zapełnia bowiem nasze codzienne dni czymś magicznym, zaskakuje nas swoim rozmachem i całkowitym brakiem rutyny, nagradza nas rezultatami, wyznacza przed nami coraz to inne wyzwania. Pasję dobrze jest posiadać.

W jaki sposób fachowo przygotować się do ćwiczenia tańca?

młoda para
Autor: Rick Flores
Źródło: http://www.flickr.com
Uprawienie czynne sportów ruchowych to dla wielu z nas nieodzowny element codzienności. Dzięki niej bowiem w wielu przypadkach możemy zadbać w miły sposób o nasze zdrowie, scalając przy tym przyjemne z użytecznym.

Nie bardzo podobają cię kierunki ścisłe? Najlepiej, jak zdasz się na studia filologiczne

nauczanie języków obcych
Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Twierdzą: „Ucz się, ucz, bo wiedza to potęgi klucz”. Ci co to wypróbowali i pozostali w tego typu postanowieniu doskonale zdają sobie sprawę, iż jest to prawda i jednakowoż oszustwo. Wiedza jest bezdyskusyjnie niezbędna, by otrzymać lepiej płatną pracę, a co za tym idzie lepiej, bardziej luksusowo żyć, lecz z drugiej strony, co nam po wiedzy, kiedy zatrudnienia nie ma, kiedy człowiek zaliczył trzy fakultety, a żaden pracodawca nie chce dać mu pracy. Nie interesują ich studia, pytają się go za to o doświadczenie, ale kiedy miał je nabyć, jak ciągle studiował. To kłopoty wielu młodych ludzi. Recepta dla kolejnych magistrów jest tego typu, iż jak już koniecznie pragniesz studiować coś z nauk humanistycznych czy społecznych to wybierz koniecznie studia filologii obcej.

Posiadanie własnych hobby jest czymś bardzo istotnego w życiu!

szycie
Autor: kelly
Źródło: http://www.flickr.com
Kobiety powinny mieć zainteresowania, sens funkcjonowania. Trudno nie dostrzec, że jeśli nie mamy w swoim żywocie nawet zwykłej, typowej pasji, niejako jesteśmy mniej wartościowymi osobami. I to niezależnie od płci. Na szczęście nie ma większego kłopotu z tym, aby najzwyczajniej nawet nie mając sensownego hobby trafić na coś fajnego. Przykładowo zdecydowanie warto rozejrzeć się po wortalach internetowych, w których są zamieszczane sensowne rady na chyba każde zagadnienie. Byłoby bardzo dobrze, gdyby no przynajmniej jedna czytelniczka zrozumiała, że szczególnie w dzisiejszych bardzo zwariowanych czasach należy mieć odskocznię, magiczny świat, w którym tak jakby można się zanurzyć.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer