warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/jazz-blues.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

pasja

Zainteresowania i hobby - jaka może być ich rola w naszej codzienności.

akcesoria kolekcjonerskie
Autor: seekingfireflies
Źródło: http://www.flickr.com
Są ludzie, którzy potrafią przeżyć wszystkie lata życia i nie mieć żadnych pasji i zainteresowań. Oczywiście można tak spędzać cały swój czas, rozdzielając go między pracowanie, obowiązki domowe i odpoczynek przed komputerem lub telewizorem. Lecz w rzeczywistości takie życie w pewnym momencie sprowadza się do codziennego egzystowania, a ludzi żyjący w ten sposób chyba nie można nazwać szczęśliwymi.

Dziecięce hobby, czyli czemu dzieci tak dużo kosztują swoich rodziców.

dzieci i kolorowanki
Autor: PlaSmart Inc
Źródło: http://www.flickr.com
Nieduże dzieci, mały problem - tak twierdzi znane wszystkim powiedzenie, i zgodzi się chyba z tym duża część rodziców. Poszerzając je, można stwierdzić, że małe dzieci to małe wydatki, zwłaszcza jak się zechce, aby syn czy córka mogli się rozwijać na odpowiednim poziomie. Tak naprawdę szkoła zapewnia dzieciom tylko minimum, a jeśli ktoś będzie chciał, aby dziecko umiało więcej, to za wszystkie ponadplanowe zajęcia trzeba już zapłacić. Angielski kilka razy w tygodniu, zajęcia sportowe albo dodatkowe korepetycje z nauczycielem mogą dość znacznie obciążyć budżet wielu rodzin. Dojdzie do tego jeszcze podwożenie maluchów na zajęcia, a to będzie rodzić kolejne koszty i czas rodziców, jaki będą musieli na to przeznaczyć.

Dlaczego gotowanie jest tak intrygującym i twórczym hobby?

figurka kolekcjonerska
Autor: Thomas Morgenroth
Źródło: http://www.flickr.com
Mnóstwo osób ma jakieś hobby albo pasję i nie ma w tym nic dziwnego, gdyż niewątpliwie życie bez żadnego hobby byłoby raczej nudne. Powszednie obowiązki, rodzina, praca, rachunki - wszystko to sprawia, że w wielu przypadkach czujemy się zmęczeni normalnością oraz problemami. Należałoby więc się odstresować robiąc coś co naprawdę się lubi. Może to być jazda na rowerze, śpiewanie, malowanie, czytanie i wiele innych ciekawych oraz intrygujących rzeczy.

Silne zainteresowanie jakąś dziedziną zapełnia życie czymś wyjątkowym, zaskakuje nas swoim rozmachem i całkowitym brakiem rutyny

hobby
Autor: Dremel
Źródło: Dremel
Są ludzie którzy nie widzą swojego życia bez pasji. Jawi się ona jak swego rodzaju obietnica oferująca coś więcej aniżeli zwykła rzeczywistość, która przeważnie nie jest zbyt ciekawa. Pasja zapełnia bowiem nasze codzienne dni czymś magicznym, zaskakuje nas swoim rozmachem i całkowitym brakiem rutyny, nagradza nas rezultatami, wyznacza przed nami coraz to inne wyzwania. Pasję dobrze jest posiadać.

W jaki sposób fachowo przygotować się do ćwiczenia tańca?

młoda para
Autor: Rick Flores
Źródło: http://www.flickr.com
Uprawienie żywe sportów ruchowych to dla wielu z nas nieodzowny element codzienności. Dzięki niej bowiem w szeregu przypadków możemy zadbać w błogi sposób o nasze zdrowie, łącząc przy tym przyjemne z pożytecznym.

Nie bardzo podobają cię kierunki ścisłe? Najlepiej, jak zdasz się na studia filologiczne

nauczanie języków obcych
Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Twierdzą: „Ucz się, ucz, bo wiedza to potęgi klucz”. Ci co spróbowali i zostali w takim postanowieniu wiedzą, iż jest to prawda i ale także nieprawda. Wiedza jest bezdyskusyjnie niezbędna, ażeby zdobyć lepszą pracę, a co za tym idzie wygodniej, bardziej komfortowo żyć, lecz z drugiej strony, co nam po mądrości, kiedy zatrudnienia nie ma, gdy człowiek ukończył trzy fakultety, a żadna firma nie chce dać mu pracy. Nie interesują ich studia, pytają się go za to o wcześniejsze miejsca pracy, ale kiedy miał je zdobyć, jak ciągle studiował. To komplikacje wielu młodych ludzi. Recepta dla następnych magistrów jest tego typu, że jak już koniecznie pragniesz studiować coś z nauk humanistycznych czy społecznych to wybierz najlepiej studia filologii obcej.

Posiadanie własnych hobby jest czymś bardzo istotnego w życiu!

szycie
Autor: kelly
Źródło: http://www.flickr.com
Panie powinny mieć pasję, sens życia. Ciężko nie dostrzec, że jeżeli nie mamy we własnym życiu nawet małej, oklepanej pasji, niejako jesteśmy gorszymi osobami. Niezależnie od płci. Na szczęście nie ma większego kłopotu z tym, aby po prostu nawet nie mając odpowiedniego hobby natrafić na coś interesującego. Przykładowo bardzo warto rozejrzeć się po wortalach internetowych, w których są umieszczane sensowne rady na niemal każde zagadnienie. Byłoby doskonale, gdyby no przynajmniej jedna z czytelniczek zrozumiała, że zwłaszcza w dzisiejszych przeraźliwie zwariowanych czasach należy mieć jakąś odskocznię, magiczny świat, w którym można się zanurzyć.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer