warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/jazz-blues.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

płyty

Muzycznie - dla każdego z nas coś dobrego

koncert w Amsterdamie
Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Wszyscy słyszeliśmy, powtarzany przez wszystkich, slogan, który brzmi mniej więcej tak „muzyka łączy pokolenia”. Chociaż nie zawsze to widać, to trudno zaprzeczyć tej tezie. Można zauważyć to nawet po duetach, które pojawiają się na rynku. Współcześni muzycy uprawiający różną muzykę, pokazują się, z można by rzec, dinozaurami sceny rozrywkowej poprzedniego pokolenia i nagrywają razem piosenki, które latają na listach przebojów i trwają na wysokich pozycjach przez parę tygodni. Jak widać połączenie doświadczenia i innowacyjności działa na plus muzycznych idei.

Książki do słuchania- Saga o Wiedźminie

audiobooki Sapkowski Wiedźmin
Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie książki możemy nabyć już nie tylko w klasycznej formie, ale również zapisane na innych nośnikach. Dla jednych na pewno nadal jest to swego rodzaju dziwactwo, jednak wieku klientów chwali sobie lektury utrwalone cyfrowo.

Płyty winylowe – czy nadal opłaca się je kupować?

muzyka
W dziejach całego, ogólnie pojętego przemysłu muzycznego znanych było już bardzo wiele najróżniejszych nośników, które były typowe dla wybranych okresów. Przez długi czas całkowicie dominowały tu chociażby płyty kompaktowe, które w obecnych czasach zostały wyparte przez rozmaite nośniki elektroniczne – obecnie przechowujemy muzykę przede wszystkim w pamięciach swoich komputerów albo telefonów komórkowych. Tak szybko postęp technologiczny oraz zmiany jakie mu towarzyszyły nie oznaczają jednak, że niektóre bardziej wiekowe już rozwiązania straciły na swojej aktualności. Doskonałym przykładem mogą tutaj być przede wszystkim płyty winylowe, które pomimo swego wieku wciąż cieszą się niemałą popularnością. Wprawdzie na pewien czas praktycznie zniknęły one z rynku i były uważane tylko za propozycję dla kolekcjonerów, ale obecnie powoli wracają one do łask i coraz więcej ludzi od nowa poznaje ich wyjątkowe zalety. Naprawdę warto więc zapoznać się z nimi nieco bliżej, gdyż być może będziemy w stanie spojrzeć wówczas na naszą muzykę od zupełnie innej strony.

W jakich miejscach taniej zamawiać płyty muzyczne?

płyta The Dark Side of The Moon
Autor: steve
Źródło: http://www.flickr.com
Zapewne całe mnóstwo osób nawet nie ma tego świadomości, ale kupowanie rzeczy takich jak przykładowo poezja śpiewana na cd bez przerwy cieszy się znaczną popularnością. Fakt, na pierwszy rzut oka wydaje się, że coś takiego nie ma w dzisiejszych czasach jakiegokolwiek sensu, gdyż w końcu każdy z nas może szybko i darmowo pobrać z sieci praktycznie wszystkie piosenki, jakie tylko są mu akurat potrzebne.

Ogromny wybór płyt z muzyką

Deep Purple
Źródło: http://www.flickr.com/
Czy kupowanie płyt muzycznych ma w chwili obecnej jakikolwiek sens? Przecież internet daje nam obecnie możliwość ściągnięcia bez płacenia praktycznie wszystkich piosenek jakimi tylko możemy być akurat zainteresowani, co jest dużo wygodniejszym rozwiązaniem.

Zacznij gromadzić płyty z ulubioną muzyką!

koncert
Autor: BL4CK_K1N6
Źródło: http://www.flickr.com
Z pozoru mogłoby się wydawać, że kupowanie płyt muzycznych już bardzo dawno przestało być modne, i obecnie właściwie mało kto się na to decyduje. Najistotniejszym tego powodem jest rzecz jasna internet, a raczej piractwo internetowe.

Dlaczego opłaca się kupować oryginalne płyty ulubionych artystów?

Młodzież, pokój młodzieżowy
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Przyszło nam żyć w czasach, w których internet – przynajmniej zdaniem wielu ludzi – bardzo poważnie uszkodził cały, szeroko rozumiany przemysł muzyczny. Wprawdzie otworzył on przed muzykami szereg zupełnie nowych, bardzo atrakcyjnych możliwości, ale z drugiej strony trudno byłoby zaprzeczyć temu, że samo tylko piractwo internetowe stało się niemałym problemem.

Koncerty muzyczne mają niesamowitą magię

Deep Purple
Źródło: http://www.flickr.com/
Chodzenie - jeżdżenie, na różnego rodzaju koncerty to na pewno przyjemna rozrywka. Choćby koncert znanego Petera Gabriela bądź Sky Ferreiry to było coś niezwykłego. Nawet jeśli nie jesteśmy wielkimi miłośnikami określonego artysty \ bandu, to tak czy siak będziemy niesamowicie zadowoleni. Zakładając, że umiemy się dobrze bawić.

Islandzka muzyka jest piękna

Zestawy słuchawkowe Sweex
Autor: Sweex
Źródło: Sweex
Co prawda często można przeczytać, że o cudzych upodobaniach muzycznych nie ma sensu dyskutować, bo i tak takowe rozmowy do niczego dobrego nie mogą doprowadzić, to jednakowoż można zasadniczo lekko pokusić się o małą dysputę odnośnie gustów. Czyli które składanki płyty cd/dvd, które w ostatnim czasie zostały opublikowane na rynku są istotnie godne zainteresowania?

Spróbujmy odkrywać nowe piosenki, inne gatunki

Bob Marley reggae
Autor: Pedro
Źródło: http://www.flickr.com
Czy życie bez ulubionych piosenek jest tak naprawdę czymś możliwym? Jakby nie patrzeć tak - w końcu nawet genialna muzyka to nie jedzenie, jakoś tam da radę żyć bez choćby codziennego słuchania ulubionej reggae płyty cd/dvd, itp. Jednak byłoby idealnie gdybyśmy w żadnym przypadku nie musieli niejako zrezygnować ze słuchania muzyki.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer