warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/jazz-blues.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

uczniowie

Czy opłaca się zdawać maturę międzynarodową? Jakie efekty w związku z tym możemy odnieść?

uczelnia
Autor: Thomas Galvez
Źródło: http://www.flickr.com
Program międzynarodowej matury może jawić się jako skomplikowany i niełatwy. Na jego ukończenie musimy poświęcić mnóstwo pracy, jak również być konsekwentnym i uczyć się systematycznie. Mimo, iż może to zadziałać demotywująco, zalety, jakie ma zdecydowanie wynagradzają włożony w niego trud.

Kursy przygotowujące do egzaminów w liceach i gimnazach

Aktualny system edukacji w znaczny sposób różni się od tego, który obowiązywał przykładowo jeszcze pół wieku temu. Zmieniły go rozmaite reformy i nowe prawa. Jedną z bardziej charakterystycznych zmian było na przykład przywrócenie szkół gimnazjalnych, co wiązało się ze skróceniem okresu nauki w szkole podstawowej o dwa lata. Z kolei w liceach ogólnokształcących skrócono okres nauki o rok. Zmieniły się też reguły odbywania się niektórych egzaminów, zarządzono także pewną liczbę nowych.

Współczesny egzamin maturalny

egzamin z angielskiego
Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach matura wygląda o wiele inaczej niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Uległ zmianie zakres wiadomości, które do tego egzaminu powinno się umieć, a także system nauczania do matury. Bierze się to na przykład z reformy edukacji, która utworzyła szkoły gimnazjalne, a do tego skróciła czas nauki w liceum o rok.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer