warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/jazz-blues.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Matura

Jaka wersja przygotowania do egzaminu maturalnego jest poprawniejsze: indywidualne czy zbiorowe?

uczeń
Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com
Egzamin dojrzałości dla każdego ucznia jest wyjątkowym sprawdzianem. Niewątpliwie egzamin dojrzałości jest pierwszym wydarzeniem w życiu młodego człowieka, które może zaważyć na jego przyszłości. Toteż egzamin ten jest powodem wielu emocji. Odpowiedzialni rodzice posyłają swoje dzieci na kursy maturalne, bo chcą im zapewnić świetlaną przyszłość.

Kursy przygotowujące do egzaminów w liceach i gimnazach

Aktualny system szkolnictwa w znaczny sposób różni się od tego, który panował przykładowo jeszcze pół wieku temu. Na jego zmianę wpłynęły różnorodne reformy i nowe przepisy. Jedną z wyraźniejszych zmian było między innymi przywrócenie gimnazjów, co było związane ze skróceniem czasu uczęszczania do szkoły podstawowej do sześciu lat. Z kolei w liceach ogólnokształcących skrócono okres nauki o rok. Zmieniły się także sposoby przeprowadzania części egzaminów, zarządzono także kilka nowych.

Współczesny egzamin maturalny

egzamin z angielskiego
Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Na dzień dzisiejszy egzamin maturalny przebiega zgoła inaczej niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Uległ zmianie zakres tematów, jakie do tego egzaminu należy umieć, jak również system nauczania do egzaminu maturalnego. Wynika to na przykład z reformy edukacji, która utworzyła gimnazja, a przy tym skróciła czas nauki w liceum o rok.

Jak solidnie przygotować się do zdania matury z matematyki?

matematyka
Autor: fdecomite
Źródło: http://www.flickr.com
Przed kilkoma laty polscy maturzyści nareszcie musieli obowiązkowo zdawać na egzaminie matematykę. Ciężko obiektywnie napisać, że decyzja o ponownym wprowadzeniu owego przedmiotu miała sens, opinie są bardzo podzielone, ale fakt jest taki, iż taki uczeń, który pragnie dostać maturę nie powinien opuścić matmy. Można się trochę buntować, lecz najbardziej istotne jest to by nigdy nie myśleć, że nagle matma przestanie być obowiązkowa. W szczególności, iż w końcu bardzo często ten przedmiot jest niesamowicie pomocny.

Dobre liceum we Wrocławiu

Szkoła, klasa
Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór właściwego liceum to duża wyzwanie. Często rzutuje na późniejszy start naszych dzieci. Obecnie mamy mnóstwo klas profilowanych, które umożliwiają dzieciom rozwijanie ich zainteresowań. Już bardzo wcześnie można zaobserwować do których przedmiotów nasze dziecko bardziej się nadaje. Czy lubi matematykę, uwielbia uczyć się obcych słówek, a może równania chemiczne nie stanowią dla niego problemu?

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer