warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/jazz-blues.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Matura

Jaka wersja przygotowania do egzaminu maturalnego jest poprawniejsze: indywidualne czy zbiorowe?

uczeń
Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com
Egzamin maturalny dla każdego jest nietuzinkowym testem. Niewątpliwie matura jest pierwszym tak doniosłym wydarzeniem w życiu młodego człowieka, które może zaważyć na jego dalszym życiu. Wobec tego egzamin ten jest powodem wielu emocji. Odpowiedzialni rodzice posyłają własne dzieci na kursy maturalne, bo chcą im zapewnić świetlaną przyszłość.

Kursy przygotowujące do egzaminów w liceach i gimnazach

Dzisiejszy system szkolnictwa znacznie różni się od tego, który był wprowadzony na przykład jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Na jego zmianę wpłynęły różnego rodzaju reformy i nowe przepisy. Jedną z wyraźniejszych zmian było przykładowo utworzenie szkół gimnazjalnych, co było związane ze skróceniem czasu uczęszczania do szkoły podstawowej do sześciu lat. Za to w liceach ogólnokształcących skrócono czas nauki o rok. Zmianie uległy również sposoby odbywania się części egzaminów, dodano także kilka nowych.

Współczesny egzamin maturalny

egzamin z angielskiego
Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Na dzień dzisiejszy egzamin maturalny przebiega zgoła inaczej niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Uległ zmianie zakres tematów, jakie do tego egzaminu należy umieć, jak również system nauczania do egzaminu maturalnego. Wynika to na przykład z reformy edukacji, która utworzyła gimnazja, a przy tym skróciła czas nauki w liceum o rok.

Jak solidnie przygotować się do zdania matury z matematyki?

matematyka
Autor: fdecomite
Źródło: http://www.flickr.com
Przed kilkoma laty maturzyści wreszcie musieli obowiązkowo pisać na egzaminie matematykę. Trudno obiektywnie rzec, że decyzja o ponownym wprowadzeniu owego przedmiotu miała jakiś sens, zdania są podzielone, ale prawda jest taka, iż taki uczeń, który chciałby uzyskać świadectwo maturalne nie powinien opuścić matmy. Można się trochę buntować, lecz najbardziej istotne jest to, aby w żadnym wypadku nie sądzić, że nagle matma przestanie być obowiązkowa. W szczególności, iż w końcu często ten przedmiot jest niesamowicie pomocny.

Dobre liceum we Wrocławiu

Szkoła, klasa
Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór właściwego liceum to sztuka. Często rzutuje na późniejszy start naszych dzieci. Obecnie mamy mnóstwo szkół profilowanych, które ukierunkowują dzieci pod kątem danych dziedzin. Już bardzo wcześnie można spostrzec do czego nasze dziecko lepiej. Czy lubi liczyć, łatwo przyswaja języki, a może reakcje chemiczne nie stanowią dla niego problemu?

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer