warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/jazz-blues.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

życie

Gry komputerowe jako sposób na spędzenie wolnego czasu. Liczą się jednakże gry, w jakich najważniejszym narzędziem jest mózg, gdzie trzeba intensywnie myśleć

gry planszowe
Autor: Rikki's Refuge
Źródło: http://www.flickr.com
Zajęci codziennością zapominamy o tym, że jest jeszcze coś odmiennego, coś co możemy zdefiniować mianem świata rzeczywistego, chociaż na odmiennym poziomie. Mowa w tym miejscu o grach komputerowych, które w codziennej gonitwie, gdzie niepokój i stres odgrywają coraz bardziej znaczną rolę, są w stanie trochę rozluźnić, przenieść nas do odmiennego wymiaru, chociażby na chwilę. To bardzo dobry sposób na spuszczenie z tonu, „wkręcenie” się w odmienny świat, być może dzięki czemu spojrzymy trochę odmiennie na nasze życiowe problemy. Gdy ciągle się zamartwiamy zapominamy chyba po co żyjemy. A żyjemy w sumie też dla samego życia, samo życie, to też wolny czas, jaki możemy przeznaczyć na jakieś ciekawe gry.

Jak biedny humanista, to triumfujący ścisłowiec

Nauka: humaniści vs. ścisłowcy
Autor: shho
Źródło: http://sxc.hu
Jeśli humanista twierdzi, że „świat schodzi na psy”, to ścisłowiec zacznie wieszać na nim te czworonogi, ukazując swoją przewagę w dzisiejszej rzeczywistości. Słowa humanisty oczywiście są zbyt dosadne, bo świat jest za bardzo skomplikowany, aby mówić o nim w sposób czarno-biały, jednocześnie powinniśmy przyznać, iż osoby o bardziej matematycznych czy fizycznych (ścisłe nauki) umiejętnościach mająnieznacznie łatwiej. A co się dzieje w tym momencie z humanistami? Albo wpadają na jakiś pomysł, albo sfrustrowani udają się do pośredniaka.

W jaki sposób przygotowywać się na przyjście na świat dziecka?

wózek dla dziecka
Autor: X-lander
Źródło: X-lander
Nie da się ukryć faktu, ze niesłychanie duża część naszego społeczeństwa pragnie w przyszłości posiadać dziecko. Taki stan rzeczy w rzeczy samej jest jak najbardziej naturalny, bowiem często przedłużenie naszego gatunku oraz przede wszystkim jest miłość, która niejednokrotne skłania nas do prokreacji.

Języki obce to grunt w biznesie

Indywidualny kurs języków obcych
Autor: Moose
Źródło: http://www.moose.pl
To jest oczywiste, że w dzisiejszym świecie niesamowicie istotna jest zdolność komunikowania się w obcym języku. Zauważa się to w wielu aspektach życia – dzieci od małego uczą się angielskiego, a przeglądając oferty pracy zwraca uwagę to, że pracodawcy wymagają języków od pracownika.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer