warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/jazz-blues.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

kreatywność

Czytanie książek, jako ciekawe, wciągające i mało kosztowne hobby

czytanie z dziećmi
Autor: Chris_Parfitt
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie żyjemy w czasach, gdzie czytanie staje się coraz mniej atrakcyjne. Dużo osób woli obejrzeć film zamiast przeczytać książkę, ponadto Net jest dziś tak globalny, iż większość czasu spędzamy przed komputerem na portalach społecznościowych, rozmaitych stronach internetowych, co sprawia, że nie mamy już ani czasu ani w wielu przypadkach ochoty na czytanie książek.

Dlaczego czytanie książek naprawdę się opłaca?

otwarta książka
Autor: Martin Pulaski
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie ogromną popularnością cieszy się przemysł filmowy. Wiele osób regularnie ogląda filmy czy seriale i naturalnie nie ma w tym nic złego, szczególnie, że zarówno polskie jak i zagraniczne kino może się pochwalić wieloma słynnymi realizacjami. Aczkolwiek współcześnie coraz bardziej zanika czytanie książek.

Nauka poprzez zabawę

kreatywne zabawki
Autor: Drewniaczek.eu
Źródło: Drewniaczek.eu
Intensywnie myślisz nad tym, jaką zabawkę wybrać dla swojego dziecka, aby stała się jego ulubioną i by szybko nie trafiła w kąt? Na półkach sklepowych znajdziemy wiele zabawek, które świecąc światełkami ”nawołują” do kupna. Niestety, edukacyjne są tylko z nazwy, gdyż większość z nich opiera się na odtwarzaniu tych samych czynności przez dziecko. Jeżeli szukasz zabawek, które będą stymulowały rozwój dziecka w wielu obszarach postaw na zabawki kreatywne.

Nauka poprzez zabawę

statek z klocków lego
Autor: seblinux78
Źródło: http://www.flickr.com
Umysł małego dziecka rozwija się w każdym momencie. Wiąże się z tym ciągłe obserwowanie świata tudzież odkrywanie w sobie kolejnych umiejętności. Wszystko, co dla dorosłych osób jest całkowicie normalne, dla dzieciaków niejednokrotnie stanowi idealne źródło pomysłów. Szczególnie chwile zabawy okazują się niezwykle cenne, bowiem właśnie wówczas są w stanie nauczyć się najwięcej. Zadaniem dorosłych powinno więc być proponowanie swoim dzieciakom ciekawych zabaw, które pozwolą im rozwijać wyobraźnię.

Liczbą czy słowem? Jak myśli twoje dziecko?

zabawki konstrukcyjne
Autor: Vasile Cotovanu
Źródło: http://www.flickr.com
Dzieci są różnorakie, od dzieciństwa pokazują zainteresowanie innymi rzeczami. Jakimi rzeczami interesuje się twoje dziecko? Czy myśli bardziej ściśle czy bardziej ciągnie go do zainteresowań humanistycznych? Przekonaj się o tym i dopinguj go w tym, co robi najlepiej.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer