warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/jazz-blues.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Granie

Piękna i tradycyjna muzyka góralska jako coś co współtowarzyszy góralom w domu, umila życie a także daje wesołość swym wesołym brzmieniem.

muzycznie
Autor: Urko Dorronsoro
Źródło: http://www.flickr.com
Muzyka góralska posiada mnóstwo łączących aspektów z muzyką innych rejonów Polski. Jej autorzy są anonimowi i tworzona jest spontanicznie, wynika z codzienności, z podstawowych potrzeb i instynktów twórców oraz wykonawców. Opowiada ona o tym co góralom bliskie - o umiłowanych Tatrach, przygodach harnasiów i o kłusowniczych wypadach lub po prostu składa się z śmiesznych przyśpiewek. Nie mogło zabraknąć w niej elementów o miłości, czy przegadywania się chłopca z dziewką.

Na czym grać

czarna gitara
Autor: Neil Williamson
Źródło: http://www.flickr.com
Muzyka od za każdym razem towarzyszyła ludziom, dziś jest ona jeszcze bardziej powszechna niż dawniej. Czasem otacza ona każdą osobę niemal na co dzień. Co odmiennego jest jednak jej słuchać, a czym innym jest uczestniczyć w jej powstawaniu. Nawał dostępnych instrumentów w sklepach otwiera przed każdą osoba liczne muzyczne możliwości. Na początek wcale nie trzeba mieć olbrzymiego talentu starczy tu bowiem odrobinę zaparcia jak również chęci, nawet jeśli nie ma się wielkiego talentu. W jaki sposób jednak zacząć muzyczną karierę i z jakimi instrumentami się poznać?

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer