warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/jazz-blues.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Uczelnie

Języki obce? Powrót do dawnych czasów, czyli popularność języka rosyjskiego

konferencja z lektorem
Autor: US Embassy Madrid
Źródło: http://www.flickr.com
W okresie komunizmu prawie nikt (poza nielicznymi wyjątkami) nie władał językiem angielskim. Zamiast tego wielka ilość ludzi potrafiła się dogadać w języku rosyjskim. Język ten był w każdym miejscu: na studiach, w szkole, nie było innej opcji, trzeba było się go uczyć, bo nasz „bratni” sąsiad spoglądał uważnie także na nasze kształcenie. Jednocześnie, nasza gospodarka była uzależniona od ZSRR, więc trochę nielogicznym byłoby się uczyć innych języków obcych, no chyba, że dla własnych ambicji. Tego typu stan nagle zmienił się w latach dziewięćdziesiątych.

W jaki sposób wybrać odpowiedni kierunek

Studenci, komputery
Autor: noderat
Źródło: http://www.sxc.hu
Wybór rzeczywiście dobrego kierunku studiów z pewnością jest bardzo ważną rzeczą dla właściwie każdego z nas – w końcu w wielu przypadkach coś takiego w ogromnym wręcz stopniu wpływa na całe nasze przyszłe życie oraz na to, czy uda nam się pracować na faktycznie satysfakcjonującej nas posadzie.

Gdzie w Polsce wskazane jest studiować dziennikarstwo?

Sala wykładowa, klasa
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
W różnych miejscowościach polskich istnieje ogrom popularnych kierunków studiów. Młodzież oraz dorośli kierują się nie jedynie modą oraz zapotrzebowaniem na aktualnym rynku, kiedy chodzi o wykształcenie, lecz również własnymi zainteresowaniami. Studia podyplomowe Kraków oferuje na wysokim poziomie. Rewelacyjnie dopracowana oferta dydaktyczna wzbudza zaciekawienie wśród przyszłych studentów. Doceniane jest szczególnie stałe poszerzanie możliwości.

Uczelnie niepubliczne oferują szkolnictwo na kierunkach o konkretnym profilu

uczelnia
Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com
W naszym kraju nieustannie przybywa uczelni niepublicznych. Jest to oczywiście bardzo korzystne, dlatego że uczelnie tego typu przeważnie realizują konkretny profil nauczania, poprzez co istnieje szansa edukować się na poszczególnym kierunku w szczególnie szerokim zakresie. Uczelnie niepubliczne od wielu lat działają z powodzeniem, dlatego że poziom szkolnictwa w jakimkolwiek stopniu nie odstaje od placówek państwowych, a coraz częściej jest on znacznie wyższy. Uczą tam bowiem często doskonali naukowcy, jacy w danej dziedzinie wyróżniają się teorią i praktyką, a przekazywanie wiedzy przez nich jest na doskonałym poziomie, co pozwala faktycznie w sporym zakresie rozwijać swoje umiejętności w danej dziedzinie.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer