warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/jazz-blues.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Uczelnie

Języki obce? Powrót do dawnych czasów, czyli popularność języka rosyjskiego

konferencja z lektorem
Autor: US Embassy Madrid
Źródło: http://www.flickr.com
W okresie komunizmu prawie nikt (poza nielicznymi wyjątkami) nie władał językiem angielskim. Zamiast tego wielka ilość ludzi potrafiła się dogadać w języku rosyjskim. Język ten był w każdym miejscu: na studiach, w szkole, nie było innej opcji, trzeba było się go uczyć, bo nasz „bratni” sąsiad spoglądał uważnie także na nasze kształcenie. Jednocześnie, nasza gospodarka była uzależniona od ZSRR, więc trochę nielogicznym byłoby się uczyć innych języków obcych, no chyba, że dla własnych ambicji. Tego typu stan nagle zmienił się w latach dziewięćdziesiątych.

W jaki sposób wybrać odpowiedni kierunek

Studenci, komputery
Autor: noderat
Źródło: http://www.sxc.hu
Wybór faktycznie odpowiedniego kierunku studiów z pewnością jest niezwykle istotną sprawą dla absolutnie każdego z nas – w końcu w wielu przypadkach coś takiego ma spory wpływ na całe nasze przyszłe życie oraz na to, czy uda nam się pracować na rzeczywiście zadowalającej nas posadzie.

Gdzie w Polsce wskazane jest studiować dziennikarstwo?

Sala wykładowa, klasa
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
W kolejnych miejscowościach polskich istnieje ogrom docenianych kierunków studiów. Młodzież i dorośli kierują się nie jedynie modą i zapotrzebowaniem na dzisiejszym rynku, biorąc pod lupę wykształcenie, jednak również własnymi zainteresowaniami. Studia podyplomowe Kraków oferuje na znakomitym poziomie. Znakomicie dopracowana oferta dydaktyczna wzbudza zaciekawienie wśród przyszłych studentów. Doceniane jest szczególnie nieustanne poszerzanie możliwości.

Uczelnie niepubliczne oferują szkolnictwo na kierunkach o konkretnym profilu

uczelnia
Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com
W naszym kraju systematycznie przybywa uczelni niepublicznych. Jest to oczywiście korzystne, ponieważ uczelnie tego typu zazwyczaj realizują konkretny zakres nauczania, przez co jest okazja rozwijać się na danym kierunku w szczególnie szerokim zakresie. Uczelnie tego typu od wielu lat działają z powodzeniem, bo poziom nauczania w żadnym stopniu nie odstaje od uczelni państwowych, a często jest on dużo wyższy. Nauczają tam bowiem zazwyczaj doskonali naukowcy, jacy w swoje dziedzinie wyróżniają się teorią i praktyką, a przekazywanie wiedzy przez nich jest na doskonałym poziomie, co umożliwia faktycznie w sporym zakresie rozwijać własne umiejętności w danej dziedzinie.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer