warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/jazz-blues.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

zabawa

Zorganizuj doskonałe wakacje dzieciakom

piłka nożna
Autor: Paul Wilkinson
Źródło: http://www.flickr.com
Zorganizowanie dzieciom czasu wolnego w okresie wakacji stanowi spore wyzwanie z tej przyczyny, że dzieci muszą mieć wciąż nowe, bardziej ciekawsze zajęcia, by się szybko nie znudzić. Bez wątpienia nieco łatwiej mamy wówczas, gdy jedziemy ze swoimi maluchami w podróż, wówczas już sam fakt bycia w nowym miejscu jest korzystny, gdyż dzieci znajdują się w nowej okolicy i szybciej mija im czas. Co jednak zrobić, gdy tym razem musimy zostać z dziećmi w domu? Jakiego rodzaju atrakcje przygotować dla nich, żeby sympatycznie spędziły wolne chwile?

Jak przygotować się na przyjście na świat dziecka?

dziecko
Autor: Benedict Seah
Źródło: http://www.flickr.com
Ciąża, przede wszystkim pierwsza jest dla kategorycznej większości osób wydarzeniem stresującym, gdyż młodzi rodzice chcą być pewni, że zdołają stosownie się przygotować na przyjście na świat swojego dziecka. Dziś w sklepach proponowany jest naprawdę bogaty asortyment akcesoriów dla dzieci w każdym wieku. O co w takim razie koniecznie należy się postarać? Które produkty są potrzebne?

Które zabawki są obecnie najlepsze dla dzieci?

zabawki
Autor: Selena N. B. H.
Źródło: http://www.flickr.com
Trudno obecnie dogodzić danemu dziecku, szczególnie kiedy to jest jeszcze szeroko małe. Ilość zabawek na rynku zupełnie nie upraszcza tu zazwyczaj sprawy, a raczej bardzo ją gmatwa. Czy najlepiej wybierać zabawki proste, czy również raczej starać się wybrać coś nadzwyczaj oryginalnego? – oto jeden z dylematów, z którymi musi obecnie zmierzyć się każdy rodzic.

Dlaczego nauka nie jest najważniejsze w życiu

edukacja
Autor: iStockphoto.com
Źródło: iStockphoto.com
Co jesr dla nas najważniejsze w naszym życiu? Z pewnością kilka wartości, jak rodzina, zabawa, edukacja i miłość. Powinniśmy wpadać dziecku najlepsze wzorce w tym zakresie. Rodzina jest tylko jedna, najważniejsza, najlepsza na złe czasy jest rodzina, zabawa to rozwój, to radość życia, edukacja nas kształci i pobudza do myślenia, kształtuje nas jako przyszłego człowieka, miłość to wyróżnienie.

Nauka poprzez zabawę

statek z klocków lego
Autor: seblinux78
Źródło: http://www.flickr.com
Umysł małego dziecka rozwija się w każdym momencie. Wiąże się z tym ciągłe obserwowanie świata tudzież odkrywanie w sobie kolejnych umiejętności. Wszystko, co dla dorosłych osób jest całkowicie normalne, dla dzieciaków niejednokrotnie stanowi idealne źródło pomysłów. Szczególnie chwile zabawy okazują się niezwykle cenne, bowiem właśnie wówczas są w stanie nauczyć się najwięcej. Zadaniem dorosłych powinno więc być proponowanie swoim dzieciakom ciekawych zabaw, które pozwolą im rozwijać wyobraźnię.

Liczbą czy słowem? Jak myśli twoje dziecko?

zabawki konstrukcyjne
Autor: Vasile Cotovanu
Źródło: http://www.flickr.com
Dzieci są różnorakie, od dzieciństwa pokazują zainteresowanie innymi rzeczami. Jakimi rzeczami interesuje się twoje dziecko? Czy myśli bardziej ściśle czy bardziej ciągnie go do zainteresowań humanistycznych? Przekonaj się o tym i dopinguj go w tym, co robi najlepiej.

Edukować malucha można na wiele sposobów

edukacja
Autor: shho
Źródło: http://www.sxc.hu
Jeżeli zamierzamy dbać o prawidłowy rozwój swojego malucha, musimy zadbać o jego stosowną edukację. Należy jednak pamiętać, że uczyć i edukować dziecko możemy na wiele sposobów – i nie chodzi tu tylko o zapisanie malucha do dobrej szkoły, czy zapewnienie mu rozmaitych książek do nauki, ale także o edukację poprzez rozrywkę. Liczne badania pokazują bowiem, że nic tak nie poprawia wyników w nauce, jak nauka poprzez zabawę i współdziałanie z innymi ludźmi.

Poznaj sprężyny jeszcze lepiej

Czy zauważyliście, iż sprężyny są w całym naszym domu? Należy tylko rozejrzeć się dookoła, żeby wymienić co najmniej parę przedmiotów, których działanie w ten czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Chociażby w ramach rozrywki możemy pomyśleć, które z naszych domowych mebli i urządzeń wykorzystują działanie sprężyn.

Sprężyny - gdzie się ich używa?

Dwustronny materac z kolekcji TRENTE w opcji H3
Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl
Czy zdajecie sobie sprawę z tego, że sprężyny są w całym naszym domu? Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie, żeby wskazać”wyliczyć choćby kilka przedmiotów, których funkcjonowanie w taki czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Choćby dla zabawy warto zastanowić się, które z naszych domowych sprzętów i urządzeń wykorzystują działanie sprężyn.

Co wiesz o sprężynach?

Sprężyny
Źródło: http://www.vanel.com
Czy zdajecie sobie sprawę z tego, że sprężyny są wszędzie? Trzeba tylko rozejrzeć się dookoła, by wymienić choćby kilka rzeczy, których funkcjonowanie w ten czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Choćby dla zabawy warto pomyśleć, które z naszych domowych sprzętów i urządzeń wykorzystują działanie sprężyn.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer